יוחנן דנינו (צילום: חדשות 2)
מפכ"ל המשטרה, דנינו | צילום: חדשות 2

הפרשה שנחקרת במשטרה, ופרטיה עדיין אסורים לפרסום בשלב זה, היא שיחת היום בכל יחידות המשטרה מאז שהחלו הפרסומים אודותיה ברשתות החברתיות ובתקשורת הממוסדת. גורם בפרקליטות טוען היום (ו') כי לאחר בדיקות ובירורים עולה שהפרסומים בנושא "מוגזמים במידה ניכרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הכותרות על טלטלה או רעידת אדמה חסרות בסיס לעת הזאת - הפרסומים עד עכשיו מוגזמים וחסרי אחריות", הוסיף הגורם, שטען כי כרגע אין שום מידע שקושר קצין משטרה כלשהו, בכיר ככל שיהיה לפרשה, ובכלל זה המפכ"ל. "אין לדנינו קשר לכך", הדגיש.

העיסוק בפרשה המשטרתית לא מעורב אף קצין משטרה נכון לעכשיו. על פי ההערכות, בתחילת השבוע יתפרסמו פרטים נוספים בפרשה. המפכ"ל יוחנן דנינו אמר היום בתגובה לדיווחים: "אנחנו מאוד מכבדים את החוק והצו - אני לא אתייחס לזה, אבל אומר שיש לי ניסיון גדול בתחום. אני ממליץ לכולם לא להתרגש מהכותרות, אלא לחכות לממצאים, ויהיו פערים גדולים בין הדיווחים למציאות".

"ראוי להמתין ולהימנע מפרסומים חסרי תוכן"

גם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הגיב בקצרה לפרשה, אך סירב לפרט: "התעדכנתי מהתקשורת שיש פרשה כזו, והדברים עוד לא ברורים לי בשלב זה, לכן לא ארחיב בנושא".

במשטרה טענו היום כי הפרסומים בפרשה נועדו לפגוע במפכ"ל: "החל מאמש אנו עדים לפרסומים באמצעי התקשורת השונים, הרוויים בכותרות וברמיזות שיש בהן כדי להכפיש 30,000 שוטרים מסורים העושים לילות כימים למען בטחון אזרחי ישראל, זאת מבלי שתינתן לנו האפשרות להתייחס לנושא, שכן פרטי הפרשה, לכאורה, במידה ויש כזו, כלל אינם מצויים בפנינו", נכתב היום בעמוד הפייסבוק של המשטרה.

עוד נכתב כי "ראוי היה להמתין ולהימנע מפרסומים חסרי תוכן המבוססים על הערכות וספקולציות, תוך שעל מנת להעצים את הדרמה מצורפת להם רשימת אירועים שאינם קשורים זה בזה ותכליתם לפגוע במשטרת ישראל ובעומד בראשה".