שבוע לאחר שצעיר ממוצא אתיופי הותקף כשיצא מביתו - רק בגלל צבע עורו - בידי קבוצת צעירים, הגיעו לידי חדשות 2 התמונות שצולמו דקות לאחר האירוע הקשה, והיום, הוא גם החליט לשבור שתיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חקירת המשטרה העלתה שמדובר בכנופייה של צעירים, גזענים, שגמלה בלבה לתקוף נתינים זרים מאפריקה. אך לגזענות אין דת - ובמסע האלימות שלה תקפה הקבוצה שני ישראלים ממוצא אתיופי.

"יצאתי מהבית, ובסמוך למדרכה עצר אוטו. דרך החלון קיבלתי לפתע מכה ישר לפנים", גולל אדם את שאירע. "בעקבות זאת, סבלתי מסחרחורת. אף פעם לא קיבלתי מכות כאלה לתוך הפרצוף".

המותקף: "מאז שהגיעו הפליטים - נהיה יותר גרוע"

אדם מספר שמעולם לא חווה גזענות עד שהמסתננים מאפריקה החלו להגיע לישראל. מאז, כך לדבריו, הוא וחבריו שגרים בשכונות דרום תל אביב סופגים השפלות ואלימות פיזית. "אף פעם לא נתקלתי בגזענות פה בארץ", אמר. "מאז שהגיעו הפליטים נהיה פה יותר גרוע".

כבר שנים שתושבי דרום תל אביב מרגישים שסוגיית המסתננים המרוכזים בשכונות דרום העיר לא זוכה למענה, וגם במשטרה יודעים שכל עוד המצב ימשיך כפי שהוא שיעורי התקיפות הגזעניות רק יעלה.

"באתיופיה היינו יהודים והיו מקללים אותנו", אמר אדם בכאב. "יצאנו משם והגענו לארץ. אז למה מדינת ישראל צריכה גם להתעלל בנו?".