חמישה ימים אחרי שראתה במו עיניה כיצד מתבצע רצח שלא הצליחה למנוע, השוטרת אורית יוספן חוזרת לתשאול מעמיק על התנהלות מביכה. מתוך התחקיר האירוע מתברר שהשוטרים שליוו את ציפי פרץ לדירת בן זוגה לשעבר אבי אלחיאני, כלל לא היו ערוכים כדי למנוע את הירצחו של אמיל בניטה שהגיע למקום לסייע לה.

"הכל קרה בשניות. אבי התחיל להשתולל ורץ החוצה, אבל לא ראיתי את הסכין", אומרת השוטרת בעדותה. "אני התקשרתי להזעיק עזרה, ביקשתי שיגיעו כמה שיותר מהר. אבי רץ מהר אחרי ציפי ואמיל. לירן המתנדב אחריהם צעק 'אבי תירגע'. עד שהגעתי למדרגות הם כבר היו שכובים".

אורית והמתנדב לירן בוחניק, ליוו את ציפי בזמן שהוציאה את דבריה מביתו של אבי אלחיאני, חברה לשעבר. משחזור האירוע התברר כי השוטרים כנראה לא היו חמושים, לא הגיבו בזמן, כלל לא זיהו את הסכין, ורק אחרי הדקירות התקרבה השוטרת לזירת האירוע.

"על זה רוצים לתת לה אות הוקרה?"

"הם שכבו כאן, אבי ואמיל לצידו, שניהם החזיקו את הסכין עם הידיים", משחזרת השוטרת. "שמתי רגל על הסכין וצעקתי לאבי שיעזוב. בסוף שניהם שחררו וזרקו את הסכין הצידה. אמיל שכב מלא דם מהצוואר, שכנה התחילה לטפל בו, אני לא מבינה בזה".

ציפי פרץ, שחברה נרצח באירוע מאשימה את המשטרה באזלת יד: "הם היו בעמדה לחנוק אותו מאחורה, לדחוף אותו במדרגות כמו כלום. היא יכולה להשתלט עליו? לעמוד ולהסתכל איך הוא נשחט לה מול העיניים. על זה רוצים לתת לה אות הוקרה?!", שואלת ציפי בכעס

"זה רצח שהיה מתוכנן מראש", טוענת ציפי ואכן היו איומים קודמים מצד אלחיאני שהוקלטו והושמעו, אבל המשטרה לא פעלה. ציפי נמלטה ואמיל בניטה שילם בחייו. בקרוב יוגש כתב אישום נגד אלחיאני בפרשה ותביעת פיצויים של ציפי פרץ ומשפחת בניטה כנגד משטרת ישראל..

תגובת דוברות משטרת ישראל: "מתוך עירנות ורגישות לטענות המועלות, בודקת משטרת ישראל ביוזמתה על התנהלות כלל המעורבים באירוע, במטרה להגיע לאמת ולהפיק לקחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק