אין תמונה
מדליקים נרות לזכר פיליפ

בני משפחתו וחבריו של פיליפ גלר, הנער בן ה-16 שנרצח אתמול על ידי חברו בב"ש, עדיין לא מעכלים את הטרגדיה הקשה. "תמיד חשבתי שאחי זה מי שיישאר איתי תמיד", אמר היום אליק, אחיו של פיליפ, בשיחה עם חדשות 2.

בדבריו של אליק הוא לא מתייחס לשאלה אם ניתן היה להציל את אחיו או לא, אלא מבכה את אובדן האדם שהיה יקר לו מכל. "לא יודע אם הוא היה יכול להינצל אם היו מגיעים אליו קודם", הוא אומר. "אני יודע שהוא איבד כוח בשלב מסוים, שהוא כבר לא היה יכול להילחם יותר", הוסיף.

"אני לא יודע מה קרה שם. אני לא יודע מה יכול לגרום למישהו ללכת למטבח, לקחת סכין ולדקור", הוא ביכה את אחיו. "אחי הקטן זה מישהו שאני שומר עליו ומנסה לעזור לו. היינו גם חברים וגם שותפים. היה לנו עסק באינטרנט והרווחנו ממנו כסף. תכננו את העתיד יחד", הוסיף אליק.

"היו להם תמונות בפייסבוק משתכרים"

בתוך כך, תלמידים בבית ספרו של פיליפ תיארו היום בפני מצלמת חדשות 2 תמונה מדאיגה במיוחד באשר למנהג של הנערים לצרוך אלכוהול בכמויות מדאיגות. רובם המומים מהמקרה, אך חלקם מדברים על תופעה שכבר קיימת - מעין מסיבות אלכוהול שמתקיימות בגגות ובגנים הסמוכים לבתים. חלקם אף לא מופתע ממה שקרה.

"הנערים פה, בשבילם לשבת ולשתות זו היציאה, הבילוי הכי טוב", מספרת אחת התלמידות בשיחה עם חדשות 2. "וזו התוצאה ורואים למה זה מוביל. זה נגמר ברצח. זו לא הייתה הפעם הראשונה שהוא שתה - יש להם תמונות בפייסבוק יחד, שהם שותים", הוסיפה התלמידה.

פיליפ גלר ז
פיליפ גלר וחבריו | צילום: חדשות 2

חבריו של פיליפ: "תעשו חושבים עם עצמכם"

בבית הספר מקיף ז' בבאר שבע התכנסו הבוקר חבריו ההמומים לספסל הלימודים של פיליפ גלר, שנרצח בליל שבת על פי החשד על ידי נער אחר בעירו.

בפייסבוק פתחו החברים אירוע בו הם קראו להגיע לבית הספר הבוקר, להקריא קטעים ולכבד את זכרו. "לעולם לא נשכח אותך", כתבו חלק מהחברים. "יהי זכרך ברוך".

"פשוט עצוב, לא ייאמן", כתבו הנערים ההמומים. "אם כל אחד ישמור על עצמו וכל אחד ישמור את הידיים בכיסים אולי לא תגיעו לעוד מצבים כאלה שבהם אתם מאבדים את החברים שלכם ואולי מי יודע גם את החיים שלכם. הוא היה צעיר, בן 16, אפילו לא התחיל לבנות לעצמו את החיים. תשתנו למענו, תשתנו למענכם".

"זה עדיין לא נקלט לי...", כתבה אחת הבנות. "קחו את עצמכם בידיים ותעשו חושבים עם עצמכם.. יהיה זכרו ברוך".

_OBJ

"מדובר בהגנה עצמית"

בבית המשפט הוארך אמש מעצרו של ב', הנער החשוד ברצח. מוקדם יותר החשוד הודה במעשים המיוחסים לו ואף שיחזר את הרצח. "אני מאמינה שהמשטרה תחקור ותבין שהיה מדובר כאן בהגנה עצמית", אמרה עו"ד פאולה ברוש, סניגוריתו של החבר החשוד ברצח, הטוען כי פיליפ היכה אותו קודם בלבנה, ואז הוא נאלץ להגיב. במשטרה מטילים ספק בגירסה זו, משום שהנער החשוד ברצח עלה לביתו והביא סכין מטבח, באמצעותה דקר את פיליפ.

בלילה שבין שישי לשבת, סמוך לשעה 03:00 לפנות בוקר, נמצא פיליפ בן ה-15 וחצי כשהוא מתבוסס בדמו ברחוב שלמה צבי רן שבשכונת רמות בבאר שבע. צוות מגן דוד אדום ממרחב הנגב פינה אותו לבית החולים סורוקה בעיר כשהוא במצב אנוש. הרופאים נלחמו על חייו במשך שעות ארוכות אך בסופו של דבר נקבע מותו.

לפחות חמישה בני נוער, מחבריו של פיליפ, היו עדים למעשה הדקירה אולם ברחו מהמקום ולא הזעיקו סיוע, בעוד חברם מתבוסס בדמו. כוחות מד"א והמשטרה הוזעקו ע"י השכנים ששמעו את הצעקות מהרחוב. חמשת בני הנוער נעצרו בחשד לאי מניעת פשע, וככל הנראה ישוחררו למעצר בית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק