התפתחות בפרשה האלימות בגן הילדים בחולון. לאחר חשיפת חדשות 2 באינטרנט מאמש על מקרי אלימות מופרזת מצד הגננת, החליטו הורים רבים שלא לשלוח את ילדיהם לגן ורק כרבע מהילדים הרשומים התייצבו. בשעות הבוקר ערכו חלק מההורים הפגנה מחוץ לגן במחאה על חוסר הטיפול וההזנחה של ילדיהם.

אחת האימהות שהגיעו למקום סיפרה: "הילד שלי כבר שבוע לא ישן בלילה, הוא מתעורר בזעקות ורועד מפחד". אותה אמא סיפרה גם על מסכת ההתעללות שעבר בנה בגן. "הבן שלי סיפר שהגננת נעלה אותו במחסן, בשירותים, וגם פעם אחת שטפה לו את הפה עם מים וסבון. הוא לא יכול לראות אותה ולכן הוא לא רוצה ללכת לגן. עכשיו אנחנו מחכים לחקירה של המשטרה".

במהלך ההפגנה הגיעה למקום פקד אתי חנקין, החוקרת שממונה על הפרשה, וביקשה להרגיע את ההורים. "הגננת והסייעת ייחקרו ביום ראשון הקרוב", הבטיחה להורים. גם נציגי העירייה ומשרד החינוך הגיעו למקום ההפגנה והורו להורים להשאיר את ילדיהם בבית עד יום שני, אז לטענתם נסיבות המקרה יתבררו.

 

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

ההורים מספרים: הגננת סוטרת לילדים

 

אחד האבות, מ', מספר שבנו סובל מפחדים, הוא עצבני, כועס ועצוב."הוא התחיל לספר לאחרונה שיש הרמת ידיים", אמר האב המודאג לחדשות 2 באינטרנט. "הגננת סוטרת לו, יש עונשים מאוד חמורים כמו סגירה במחסן וסגירה בשירותים, הוא עצבני מאוד ומפחד מכל דבר. הוא לא נכנס לשירותים לבד, אלא אם כן זה עם ליווי וגם זה לאחר מסכת שכנועים. הוא לא רוצה ללכת לגן ואומר שהגננת מציקה לו , אני לא שולח אותו לגן כבר שבועיים ולפני כן במשך שבועיים שלחתי אותו לסירוגין. כעת אחרי שגילינו מה שגילינו - החלטנו שלא לשלוח בכלל. הטענות שלנו הם נגד משרד החינוך והעיריה ונגד אוזלת היד שלהם, הם אמרו לנו שידיהם כבולות ולא יכולים לעשות דבר עד שהמשטרה תחליט מה לעשות בעניינה של הגננת".

גם בנו של א' מפחד להיכנס לבד לשירותים. "התעוררנו רק כאשר התכנסנו כמה הורים יחד במסיבת יום הולדת אחרי שעות פעילות הגן. סיפרנו שיש בעיה עם הילד, ואז ראיתי שהורים אחרים מספרים על אותם סממנים. הילדים מספרים שיש הרמת ידיים, היא מכופפת אצבעות ומעקמת ידיים, נועלת בשירותים ומוציאה למרפסת ללא השגחה, ובשלב הזה כבר החלטנו ללכת למשטרה".

"על הבן שלי ספציפית אני יודע בוודאות שהיא נעלה אותו לזמן מה בשירותים, וגם כהסייעת ניגשה אליו לבדוק מה קורה איתו - היא הטיחה בה לא לגשת ולבדוק", מספר א' בכעס. "זה דבר מבחינתי שהוא לקוי, זו התעללות בחסרי ישע, הילדים שלנו הם חסרי ישע, אני מרגיש שבתור אבא אני כשלתי בזה שלא יכולתי להגן על הילד שלי בזמן שהייתי צריך לעשות את זה. הלב שלי נשבר, אתם לא מבינים לאיזה מצב הנשמות שלנו הגיעו, אנחנו ממש בזעזוע עמוק ביותר".

תגובות לידיעה:

ממשטרת מרחב איילון נמסר כי הוגשה תלונה על ידי ההורים והתיק נמצא בחקירה.

מעיריית חולון נמסר כי מדובר בגננת ותיקה בעיר חולון שמעולם לא התקבלו לגביה תלונות. השנה, לראשונה, פנו הורים לעירייה ולמשרד החינוך בתלונות לגבי אופן התנהלותה והנושא נמצא בימים אלה בבדיקה יסודית.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי במקביל לחקירת המשטרה המתנהלת בנושא, החל הממונה על המשמעת במשרד החינוך לבדוק את הטענות.

הגננת עצמה בחרה שלא להגיב לידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק