כמו אזרחים רבים שצפו אמש בסרטי מצלמות האבטחה מאירוע הירי בסניף הבנק בבאר שבע, שתיעדו את רגעי הזוועה וההרג שביצע שלשום איתמר אלון, עשו זאת גם בני משפחות ההרוגים. הלילה הם שיתפו את גולשי חדשות 2 באינטרנט בתחושותיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ישבתי עם בעלי וראינו את התמונות", סיפרה זהבה טפירו, דודתו של אבנר כהן ז"ל, מנהל סניף הבנק. "הייתי מזועזעת. הוא עשה את זה בדם קר. היה לו את כל הזמן שבעולם. ראו איך הוא עושה וידוא הריגה, וזה פשוט נורא".

טפירו הוסיפה: "ראינו כמה המשטרה ניסתה להציל אותם. המשטרה הצילה את שתי הנשים, תודה לאל שהן ניצלו. חבל שאי אפשר היה להציל את השאר. ראו איך הרוצח עומד ומדבר עם סגן המנהל, מאיר ז"ל". 

אין תמונה
"בעל ואבא למופת". כהן ז"ל

קרובת המשפחה שרטטה עוד קווים לדמותו של מנהל הבנק האהוב. "הוא היה בעל למופת ואבא טוב לילדים", סיפרה. "אני עדיין שבורה. אחותי מסכנה. שני בנים שקוראים קדיש על אביהם - זה נורא".

"הרוצח פעל בצורה קרה ומחושבת". זיתון ז"ל | צילום: צילום ביתי

גם במשפחתו של סגן מנהל סניף הבנק, מאיר זיתון ז"ל, הביעו זעזוע למראה התמונות הקשות. "אני פשוט המומה", אמרה דנה פרס, גיסתו של מאיר זיתון. "הצילומים מזעזעים. קור הרוח שלו, הצורה שבה אפשר לראות איך הוא מתנהל בבנק. אפילו בסרט הכי הוליוודי שאפשר לדמיין רוצח לא מתנהג בצורה כזו קרה, מחושבת ומושכלת".

"הוא ירה והסתכל החוצה דרך הכניסה", הוסיפה פרס. "למה הוא הסתכל? לחפש אהדה? לבדוק אם השוטרים מגיעים? אני לא יודעת". היא סיפרה כי אלמנתו של זיתון לא מוכנה לצפות בתיעוד. "זה נראה נורא, ואין לי מילים", אמרה. "אני מדמיינת את הסיטואציה, וזה הופך את הכל להרבה יותר קשה".

ניצולי מסע ההרג צפו בתיעוד: "מצמרר"

עם פרסום תיעוד מסע ההרג המזעזע של איתמר אלון בסניף בנק הפועלים בבאר שבע שלשום, התיישבה גם הניצולה, מירי כהן, מול המסך וצפתה בסרטון מצלמות האבטחה.

מהיריה הראשונה ועד להתאבדות: רגעי האימה
"בדם קר". אלון בפעולה | צילום: חדשות 2

"עכשיו אני רק רואה את כל התמונות שלמעשה לא הייתי עדה להן", אמרה כהן - שהוחזקה על ידי איתמר אלון כבת ערובה במשך קרוב ל-50 דקות. "כל התיעוד התרחש כשהייתי נעולה בתוך השירותים. זה פשוט נורא. קשה מאוד להסתכל על זה".

המפכ"ל: "השוטרים בבאר שבע פעלו בגבורה ובנחישות"

רב-ניצב יוחנן דנינו התייחס אמש לאירוע הירי בבנק, ואמר: "צפינו בסרטי האבטחה של האירוע הטראגי, שבמהלכו התבצר חשוד עם נשק ורצח קורבנות חפים מפשע. ראינו כיצד נכנסו שוטרים פנימה, בחירוף נפש, ועצרו את מסע ההרג. ראינו גבורה, עוז רוח, נחישות וסיכון חיים של שוטרים לצורך הצלת חיים. אני מבקש לשלוח את תנחומיי למשפחות שאיבדו את יקיריהם ואיחולי החלמה לפצועים".

הרוגים בבנק בבאר שבע - סיקור מיוחד:

מסע הרצח: הירי, החילוץ והפצועים

4 הרוגים בבנק בבאר שבע 

עד ראייה מתוך הבנק: "לא דרשו כסף"

התמונות מרגע הפריצה לבנק: "זה ממש כמו בטקסס"

בנקאים מזהירים: "דמנו הותר"

הרוצח מסניף הבנק: איתמר אלון

היורה צעק: "עכשיו אראה לכם"

כך נשמעו רגעי הירי הראשונים בבאר שבע

ההרוגים: מנהל הסניף, סגנו ושני לקוחות

היורה "אדם תמהוני ולא מתקשר"

בהלה בבאר שבע: "ראיתי אישה בהיסטריה"

הקב"ט שרצח: זה איתמר אלון

הסב ידע: "הבן שלי הלך"

מהבוקר: מאבטח בפתח סניף הבנק

הדודה: "אבנר עזר, היורה צעק"