זה בטוח לא כשר למהדרין: שני צעירים חרדים, בני 20 ו-21 מבני ברק, נעצרו הלילה על ידי שוטרי מפלג הסמים ביחידה המרכזית במשטרת תל אביב בחשד שייבאו לישראל סמים מברזיל בשווי של כמיליון דולר. כעת חושדת המשטרה כי השניים הם חלק מרשת סמים חרדית עם נציגים בארץ ובחו"ל.

בשבועות האחרונים התחקו ביחידה המרכזית תל אביב אחר חברי הרשת החשודים בייבוא הסמים, אשר ככל הנראה פעלה בהנחייתו של תושב כפר חב"ד, חרדי אף הוא. לפני שבוע, כך אומרים במשטרה, יצאו החשודים לברזיל, וזאת על מנת לייבא את הסמים.

אתמול בשעות אחר הצהריים שבו החשודים לישראל ובחיפוש שנערך בחפציהם בנתב"ג על ידי בלשי מפלג הסמים נתפס סם החשוד כקוקאין במשקל של כ-10.5 ק"ג. הסם נתפס בדפנות כפולות במזוודותיהם של השניים.

"על פי הערכותינו משלוחים נוספים הגיעו אל מזמין הסם", אמר סנ"צ ידידיה סבג, ראש מפלג הסמים בימ"ר תל אביב לחדשות 2 באינטרנט. כמו כן הוסיף סבג כי בקרוב צפויים להתבצע מעצרים נוספים.

אנחנו עוקבים אחר רשת הסמים הזו כבר קרוב לשבועיים. בנוסף, עצרה המשטרה גם את תושב חב"ד בן ה-42 החשוד בהזמנת הסם. השלושה יובאו להארכת מעצרם הבוקר בבית משפט השלום בתל אביב. אחד מהעצורים הוא בנו של דיין מוכר בקהילה החרדית בעיר.