תופעת הנהיגה בשכרות הפכה כבר מזמן למכת מדינה, ובמשטרת ישראל החליטו להילחם באלה שמסכנים את חייהם ואת חיי כולנו בכבישים - בכל דרך אפשרית. אחת הדרכים היעילות יותר ללכוד עברייני תנועה היא שימוש במסוקים משטרתיים באוויר, העוקבים אחר הנהגים החשודים ומסייעים לכוחות על הקרקע לתפוס את הנהגים הנמלטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על קטעי וידאו חזקים? הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

לידי חדשות 2 הגיעו שני סרטוני וידאו המתעדים עברייני תנועה בפעולה - ואת המרדף המשטרתי המתנהל אחריהם. במסגרת פעילות שנערכה באישון לילה, התמקמו שוטרי משטרת פתח תקווה בחסימות סביב העיר. בכל אותו הזמן חג בשמיים מסוק שפיקח על המבצע וסייע באיתור הנהגים שעוברים על החוק.

באחד המקרים זיהה טייס המסוק רכב שמנסה לחמוק מהניידות שרדפו אחריו. בעל המכונית ניסה לשטות בשוטרים ועצר בצד הדרך "כדי להטיל את מימיו". אולם טייס המסוק סירב להרפות, וכיוון את הניידות על הקרקע למיקומו של הנהג, ואלו חסמו את דרכו - עד שלא נותרה לו ברירה אלא לעצור. לאחר שנעצר הנהג, התברר כי מדובר בתושב כפר קאסם שנהג בשכרות.

באירוע אחר, כפי שרואים בסרטון שלפניכם, נתפס תושב ראש העין כבן 20 שנהג ללא רישיון בתוקף כבר יותר מחצי שנה. העבריין זיהה את הפעילות המשטרתית, ניסה להימלט, אך הודות למעקב של המסוק הוא נעצר על כביש 5 על ידי השוטרים שחסמו את דרכו.