נתיחת גופתו של לאונרד קרפ, שנרצח בליל שבת בחוף תל ברוך בתל אביב, מתעכבת מפני שעורכי הדין של חלק מהחשודים דורשים כי פתולוג מטעמם יהיה נוכח בנתיחה - כך אמר לחדשות 2 גורם במכון לרפואה משפטית באבו כביר. בגלל הדרישה, הגופה עדיין לא נותחה ובמכון ממתינים בינתיים להנחיות מהמשטרה בנושא.

בת ה-17 מפתח תקווה, החשודה בקשירת קשר לביצוע פשע ובשיבוש הליכי חקירה, ושהייתה עם הצעירים שחשודים ברצח, שוחררה בצהריים למעצר בית. זאת לאחר שבית המשפט החליט כך במהלך הלילה, אך המשטרה התנגדה והגישה ערר - שנדחה.

הקטינה היא בת למשפחה שכבר מכירה את בתי המשפט. אחיה הגדול של החשודה הודח מהצבא בעקבות עבירות של שימוש וסחר בסמים והואשם בעבירות רכוש נוספות אשר גרמו להדחתו מצה"ל. בדיון אמר השופט כי אין נגדה הקטינה ראיות לשיבוש פעיל של החקירה.

נערה בת 17 החשודה ברצח בטיילת בתל אביב (צילום: חדשות 2)
בת ה-17 בבית המשפט, היום | צילום: חדשות 2

גם החיילת בת ה-19 מכפר סבא אמורה הייתה להשתחרר למעצר בית וגם בעניינה הוגש ערר. בית משפט השלום בתל אביב החליט בתום הדיון להאריך את מעצרה בשלושה ימים נוספים. השופט אמר כי בנוגע לחיילת, יש חשד סביר לשיבוש אקטיבי של החקירה.

הוריה ועורך הדין של בת ה-19 אמרו בדיון כי "יש לה בעיות קוגניטיביות קשות". במהלך הדיון היא השתדלה להסתיר את פניה, וקשה היה לקרוא את הבעות פניה. שתי החשודות שתקו במהלך הדיון.

חשד: קטין בן 17 היה הגורם המרכזי בקטטה

מעצרם של שמונת הצעירים החשודים מג'לג'וליה הוארך הלילה. אחד מהם גם הוא קטין בן 17, אשר ככל הנראה היה הגורם המרכזי שהוביל לקטטה שבסופה נרצח קרפ בן ה-59.

מעצרו של הנער הוארך בחמישה ימים. מעצרם של ארבעה חשודים נוספים הוארך בעשרה ימים. מעצרם של שני חשודים הוארך בארבעה ימים ומעצרו של חשוד נוסף הוארך ביומיים.

המשטרה עדיין חוקרת את אירועי אותו לילה שבו הותקפו בני משפחת קרפ בחוף הים בתל אביב. גורם במשטרה, אשר מהווה נדבך מרכזי בחקירה, סיפר שאותו קטין נראה באותו ערב מטריד את בתו של קרפ. על פי החשד התנהגותו הבוטה היא שהובילה בסופו של דבר לקטטה האכזרית.

בהכנת הידיעה השתתף גלעד שלמור

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

רצח רודף רצח - סיקור מיוחד

פקח בחוף: הצעירים כבר תקפו כאן

אביה של החשודה בלינץ': "הלוואי והאשמים יבואו על עונשם"

לינץ' אכזרי בחוף הים של תל אביב

גופה מבותרת נמצאה בנחל אלכסנדר

גופת אישה נמצאה בפח אשפה בר"ג

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות

נתניהו ואהרונוביץ': המומים מהפשע