מתנה לוי
מתנה לוי | צילום: חדשות 2

במשך יומיים נלחמה מתנה לוי (78) על חייה בבית החולים לאחר שביום חמישי תקף אותה שכנהּ במהלומות פטיש - והיום (שבת) נפטרה. הסיבה, על פי החשד, היא הסכום הזעום שלטענת השכן הייתה חייבת לו על ניקוי המדרגות. התוקף, גבר בשנות ה-40 לחייו, נעצר וישלח להסתכלות פסיכיאטרית. בנה של לוי, צוריאל, אמר לחדשות 2 Online: "זה פשוט לא נתפס. נהיינו מדינה לא שפויה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה פשוט הזוי שבן אדם שהיינו עמו בקשרים טובים, לוקח פטיש בניין עם שיניים חדות - ופשוט רודף אחרי אישה מבוגרת בת 78 במדרגות ומרוצץ את גולגולתה", אמר הבן בכאב. "אני כבר לא יודע מה לחשוב. נהיינו אנשים לא שפויים".

החשוד בזירה
החשוד בזירה | צילום: חדשות 2

הוא סיפר על מאורעות אותו יום, והדגיש כי לא היו סימנים מקדימים לאירוע המזעזע שעתיד לבוא. "הכל היה בסדר גמור, היחסים היו בסדר ואמי ואחי נהגו לעזור לו מפעם לפעם", אמר. לדבריו, אמו לקחה על עצמה את תפקיד ועד הבית של הבניין, "והוא החליט על דעת עצמו שהוא מנקה את הכניסה - וכל דייר צריך לשלם לו חמישה שקלים".

ימים ספורים לאחר מכן, כך לדברי הבן, פגש החשוד באחיו וציין בפניו את העובדה כי אמו חייבת לו את הסכום הפעוט. "אחי שאל אותו: 'מי ביקש ממך?' ונוצר ביניהם ויכוח". לטענתו, האח אמר לחשוד כי ישלם לו את חמשת השקלים ביום שלמחרת, "אך זה כבר היה מאוחר מדי".

"הוא (החשוד) ניסה לפרוץ לבית, שבר את המנעול ואחרי זמן מה מצאנו את אמא במדרגות, שכובה על הבטן. היא כנראה ניסתה לברוח ממנו והוא רדף אחריה ורוצץ לה את הגולגולת. המכות היו כל כך חזקות שאי אפשר היה לנתח לה את הראש. זה לא בן אדם, זו חיה". משפחתה של לוי הסכימה לתרום את איבריה.