נזקים כספיים רבים
נזקים כספיים רבים | צילום: עיריית אשקלון

ונדליזם בין האזעקות: בעיריית אשקלון משקיעים כספים רבים במקלטים הציבוריים, אך בימים האחרונים הם מקבלים דיווחים על אלמונים שהשחיתו 15 מהם. באחד המקרים זוהה נער בשעת המעשה והוגשה נגדו תלונה במשטרה. תלונות הוגשו גם על מקרים נוספים והנזק הכספי גדול מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין הנזקים שניתן לראות במקלטים: טלוויזיות שבורות, ציוד זרוק על הרצפה, נזקים למזגנים, חפצים מושלכים לכל עבר, קירות גבס שבורים ושולחנות שבורים.

על פי העירייה, הסיבה הלא מוצדקת למעשים האלו - במיוחד בתקופה שבה המקלטים משמשים את התושבים מדי יום - היא ככל הנראה "שעמום". בשל הוראות הביטחון המקלטים נשארים פתוחים בכל רגע נתון, ולעתים ללא שמירה.

טלוויזיה מנופצת
טלוויזיה מנופצת | צילום: עיריית אשקלון

"בושה וחרפה"

ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני אמר כי בעיר משקיעים מיליוני שקלים כדי לקיים פעילויות לילדים ולבני נוער בכל רחבי העיר, כדי לסייע לכולם לעבור באווירה טובה יותר את התקופה הקשה הזו. "השקענו כספים רבים בשיפוץ מקלטים, רכישת ציוד חדש, מערכות מיזוג ועוד. באחרונה, אנו נתקלים בתופעות קשות של ונדליזם במקלטים ובמערכות המיזוג שהותקנו בהם", ציין ראש העיר.

"אני מבקש בכל לשון של בקשה", המשיך שמעוני, "שימרו על הרכוש היקר ודווחו למוקד העירוני על כל פגיעה בו. אני מבטיח לכם שהאחראים למעשים הללו ייענשו בכל חומרת הדין. פגיעה ברכוש הזה היא פגיעה בנו ובילדינו".

"האחראים ייענשו" | צילום: עיריית אשקלון

"זאת תוצאה של ילדים לא מחונכים", כתבה תושבת העיר בעמוד הפייסבוק של שמעוני, "בושה. ראש העיר כל כך מתאמץ בשביל התושבים וזאת התודה". תושבת אחרת הוסיפה: "בושה וחרפה. העירייה משקיעה כל כך הרבה כסף כדי שלילדים יהיו ימים קצת יותר נעימים בגלל המצב הביטחוני, וזאת התודה?".