שעות אחרי היעלמותו של עד המדינה  בפרשת הרצח בברנוער, ממשיכים במשטרה בחיפושים מאומצים אחריו. מפרטים נוספים שנחשפים אודות נסיבות היעלמותו עולה כי העד ככל הנראה ניצל שעת כושר, ונמלט דרך חלון חדר השינה שלו - בלי ששני השומרים עליו הבחינו בכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר נפרדו שני השומרים מעד המדינה, שנכנס לחדר השינה בדירת המסתור. בשבע בבוקר דפקו על הדלת על מנת להביאו לחקירה שנקבעה לו במחוז תל אביב של המשטרה. בשלב זה החליטו השוטרים לתת לעד המדינה שעה נוספת לישון, בטרם החליטו להיכנס - רק אז גילו כי נעלמו עקבותיו.

גורם במשטרה הסביר כי עד המדינה זקוק לפרטיות ולכן לא נמצא שומר בתוך חדר השינה. במשטרה מעריכים עתה כי קיימת סבירות גדולה כי העד מנסה להתחכם, והוא יחזור ביוזמתו. יחד עם זאת קיים חשש כי יימלט לחו"ל ואפילו שיפגע בעצמו. יש לציין כי העד אינו מוחזק בשום צורה של מעצר, הוא אינו חשוד בכל מעשה הקשור ברצח, והוא הוסתר על מנת לשמור מפני פגיעה בו.

בפני המשטרה עומד מכשול משמעותי בניסיונותיה לאתר את עד המדינה - מכשול שהיא עצמה הציבה. עד המדינה נחשב קומוניקטיבי במיוחד ועקב חשש מפטפטנות יתר, החליטו במשטרה לקחת ממנו את המכשיר הסלולרי שלו. עקב כך, כעת לא ניתן לבצע איכון סלולרי ולאתר את מיקומו.

"החופש שלנו!"

בימים שלפני המעצר הדרמטי של החשודים בפרשה, במשטרה ניסו לאסוף עוד ועוד ראיות נגד החשודים ברצח בברנוער. השוטרים אילצו את עד המדינה לשאול שוב ושוב שאלות בנוגע למנהל הברנוער שאול גנון ולגבי האירוע עצמו, מה שהחל לעורר את חשדם של החשודים - חגי פליסיאן, טרלן חנקישייב והחשוד שהיה קטין בזמן האירוע.

"תקשיב, דיברתי עם קרוב המשפחה (החשוד הקטין שעל פי החשד הוטרד מינית, מ.ח) שלא ידבר יותר על הבר-ז' הזה. אני לא מבין למה אתה שואל על זה יותר מדי, מדובר על החופש שלנו!!!", כתב בימים שלפני המעצר, חגי פליסיאן החשוד ברצח בהודעת טקסט לעד המדינה. המעורבים ניסו על פי החשד להסתיר את הרצח והם חששו שעד המדינה, שנחשב בעיניהם ל"דברן", ידליף את דבר המעשה שרק הם יודעים עליו.

מעצר החשודים בפרשה, ארכיון
מעצר החשודים בפרשה, ארכיון | צילום: 0404פייסבוק שוקי לרר

"החשוד במעורבות ברצח ביקש מעד המדינה אקדח"

לאחרונה נודע לחדשות 2 באינטרנט, כי זמן לא רב לפני המעצר הדרמטי של שלושת החשודים בפרשה, הגיע החשוד במעורבות ברצח, שעל פי החשד הותקף מינית על ידי מנהל הברנוער שאול גנון,  לעד המדינה וביקש אקדח כדי לבצע חיסול.

אנשי המשטרה ציידו את עד המדינה בציוד הקלטה על מנת שפגישה זו תוליד הודאה של החשוד שאכן הוא הותקף בידי גנון. במהלך הפגישה, החשוד אמר לעד המדינה כי הוא רוצה את האופנוע שלו ושיספק לו נשק.

ייתכן כי אותו חשוד לא באמת רצה לבצע חיסול, אלא נשלח על ידי החשודים האחרים "לבדוק" את עד המדינה, לאחר שאלה חשדו שייתכן והוא משתף פעולה עם המשטרה. בסופו של דבר, עד המדינה אמר לו כי הוא יבדוק את הנושא. עוד התברר בדיון בבית המשפט, שנערך באותו היום, כי שלושת החשודים יחד עם עד המדינה, נפגשו במימדיון ארבעה ימים לפני המעצר.

העד חש כי בגד בקהילה וחשף את הפרשה

לפני ארבע שנים, לפי החשד, סייע עד המדינה לחגי פליסיאן החשוד ברצח. פליסיאן, ששמע כי קרוב משפחתו הותקף לכאורה ע"י מנהל ברנוער שאול גנון, רצה לנקום ועד המדינה אמר לו כי ביכולותו לעזור לו בשל היכרותו עם הקהילה הגאה. הוא סיפק לחגי ולחשוד נוסף בשם טרלן חנקישייב, מידע, והשניים, ביחד עם החשוד הנוסף שהיה קטין בעת המעשה - תכננו את הרצח.    

ארבע שנים לבר נוער
העד הביא לפענוח הרצח. ברנוער, ארכיון | צילום: חדשות 2

חניקישייב לפי החשד, עזר לפליסיאן להשיג אקדח ובליל ה-1 באוגוסט 2009 יצא חגי למסע הנקמה. הוא נכנס אל תוך המועדון וירה למוות בשני צעירים, ניר כץ וליז טרובישי. לאחר המעשה סייע עד המדינה לשלושת החשודים במעשה להימלט ולהסתתר.

לפני כחצי שנה, לאחר שחש כי בגד בקהילה וכי חבריו הפנו לו גב, החליט עד המדינה ביוזמתו ליצור קשר עם בכירים בימ"ר תל אביב. בשיחה איתם אמר כי הוא יודע הכל  וחשף את פרטי הפרשה. המידע שסיפק הוביל למעצר החשודים ולפענוח הרצח.

פענוח הרצח בברנוער - סיקור מלא:

גנון מדבר: "אין לי קשר למקרה"

מחשש לחייו: העד הועבר למסתור

כך נכשלה הפללת החשוד הרביעי

עד המדינה בפרשת הברנוער: "זה ישב לי על הלב"

"הוא אמר לי אל תדבר עם השוטרים"

הוארך מעצרו של הפעיל בקהילה הגאה

הותר לפרסום: חגי פליסיאן נקם על תקיפת נער

הרצח בברנוער: הפרטים נגנזו  

אחי החשודים: "הרוצח מסתובב חופשי"

מעקבים והאזנות: כך נעצרו החשודים