אילוסטרציה
על פי החשד, נהג לארוב לקורבנות בחושך. אי | צילום: חדשות 2

האם נעצר "אימת הנשים המבוגרות בקרית גת"? משטרת קרית גת עצרה צעיר בן 27 שחשוד בתקיפה מינית של עשרות נשים מבוגרות בעיר. עד כה המשטרה איתרה 14 קורבנות אפשריים של החשוד, ונבדקת האפשרות כי ביצע עבירות מין גם באילת, בה התגורר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה ערכה חקירה סמויה בתקופה האחרונה, לאחר שהתקבלו מספר תלונות בתחנת המשטרה בעיר. הנשים התלוננו כי גבר ארב להן בחושך ברחוב או בחדר מדרגות, תקף אותן בכוח, ביצע בהן מעשים מגונים ונמלט. במשטרה שמו לב כי ישנם מאפיינים משותפים לקורבנות: נשים מבוגרות, יוצאות חבר העמים, בעלות קשיי שפה. אחת מהן היא ניצולת שואה. טווח הגילאים של הקורבנות נע בין 53 ל-87, ולרובן נגרמו נזקים פיזיים.

לדברי המשטרה, החשוד תקף "אוכלוסיה פגיעה של נשים מבוגרות בעלות קשיי שפה, נעדרות יכולת של ממש להעזר באמצעים טכנולוגיים או תחבורתיים, ובעיקר חשות בושה וכאב נוכח התקיפה המינית אותה חוו". מהעדויות עולה כי התוקף לא בחל גם בפגיעה בנשים נכות - אחת המתלוננות, בת 87, הותקפה מינית בחדר מדרגות, כאשר היא מסתייעת בהליכון. בשל המקרה נגרמו לה חבלות ושבר ביד.

החשוד נעצר, זוהה והודה

בתחילת השבוע החשוד נעצר וזוהה על ידי אחת המתלוננות. בחקירתו הוא הודה במיוחס לו, וטען להגנתו כי עשה זאת תחת השפעת סמים. המשטרה טוענת כי התכנון הקפדני של צעדיו לא תואם את הנימוק שסיפק החשוד. מעצרו הוארך, וביום ראשון יובא שוב בפני שופט.

"מקרה זה, בו הקרבנות הנן נשים בנות הגיל השלישי, אשר בוצעו בהן, לכאורה, מעשים מגונים בכח וכתוצאה מכך הן נחבלו נפשית ופיזית, ראוי לכל גינוי אפשרי", אמר מפקד תחנת משטרת קריית גת סנ"צ עופר שומר. "בחקירה זו הושקעו משאבים רבים ומחשבה יצירתית על מנת להגיע במהירות האפשרית אל החשוד בביצוע העבירות לכאורה, על מנת שניתן יהיה למנוע פגיעה בנשים נוספות".