משטרה תסרב לדרישות לבייב
משטרה תסרב לדרישות לבייב | צילום: יוסי זילגר, פלאש 90, חדשות

אחרי מסמך הדרישות של איש העסקים לב לבייב, המשטרה הודיעה אמש (שבת) כי אין בכוונתה להיענות להן. במסמך שנחשף שלשום באולפן שישי, דורש איש העסקים המעורב בפרשת "יהלום שחור" כי יוכל לשוב לחו"ל בתום פעולות החקירה. "לבייב ייחקר כמו כל חשוד אחר, ובהתאם לצורכי החקירה בלבד. הוא לא יקבל שום הסכמה מוקדמת", אמר גורם במשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשטרה דוחים את כל הדרישות והתנאים שהציב לב לבייב כתנאי להסכמתו להיחקר. בעקבות הפגישה שהתקיימה השבוע בין פרקליטיו של לבייב לראש היאחב"ל, אומר הערב גורם במשטרה לחברת החדשות: "לב לבייב ייחקר כמו כל חשוד אחר, ובהתאם לצורכי החקירה בלבד. הוא לא יקבל שום הסכמה מוקדמת, לא באשר לתנאי מעצרו במהלך החקירה ולבטח לא יובטח לו שהוא יוכל לצאת מישראל בסיומה".

אותו גורם הוסיף שאם יתאפשר, לבייב יוחזק במעצר בית אך אם בתום החקירה יהיה צורך לעצור אותו הוא לא יוכל לשוב למוסקבה או ללונדון שם הוא שוהה. במשטרה מבהירים שחקירת הפרשה כולה לא תיפגע גם אם חקירתו של לבייב תתעכב.

"מועד החקירה של לב לבייב עצמו הוא לא פקטור שישפיע על תוצאות החקירה כולה", אמר לבסוף הגורם. יובהר כי חקירת פרשת יהלום שחור נמשכת כרגיל ביחב"ל ובמקביל נמשכת במחוז תל אביב של המשטרה החקירה בנסיבות מותה הטראגי של עובדת החברה מזל הדדי.

מסמך הדרישות
מסמך הדרישות | צילום: חדשות

עורכי דינו של איש העסקים לב לבייב העבירו למשטרה מסמך ובו התנאים של איש העסקים כדי לשתף פעולה עם חקירת הברחת היהלומים והלבנת ההון בחברה שלו, כך נחשף באולפן שישי. בפגישה שנערכה אתמול עם ראש היחב"ל תנ"צ חיים ניסים התנו עורכי הדין את שיתוף הפעולה של לבייב בכך שיוכל לשוב למקום מושבו בחו"ל בתום פעולות החקירה ולשוב בהתאם לצורך.

"לבייב נכון להתייצב בפניכם ולמסור גרסה מלאה ומפורטת לשאלות", נכתב במסמך. "בהתחשב בכך שהוא אינו תושב ישראל, הבאנו בפניכם את ההצעה הבאה: א. מר לבייב יעמיד את עצמו לרשות היחידה החוקרת במקום מושבו בחו"ל, ב. לחלופין, מר לבייב יגיע לישראל. במהלך חקירתו ישהה בתנאי מעצר בית מלא, ויפקיד ערבויות להבטחת התייצבותו העתידית. ג. בתום התקופה, יוכל לבייב לשוב לעבודתו בחו"ל ויחזור לישראל לחקירות נוספות לפי דרישתכם בהתראה סבירה".

לפני כשבועיים עצרו המשטרה ורשות המסים שישה בני אדם החשודים בהברחת יהלומים וביצוע עבירות הלבנת הון בהיקף של מאות מיליוני שקלים. החקירה החלה כבר בחודש מרס והיא נוהלה באופן סמוי על ידי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433, ויחידות המכס, המע"מ ו"יהלום" ברשות המסים.