רוצים לקבל את הפרק החדש היישר לנייד, ברגע שהוא יוצא? להרשמה והאזנה במכשירי אפל, לחצו כאן | להרשמה והאזנה במכשירי אנדרואיד ניתן להשתמש בכל אפליקציית פודקאסטים, ולחפש בה את "מיד בהרחבה" - או ללחוץ כאן

לדברי כתב הפלילים גלעד שלמור, יש שני סוגים של נהגים שמבצעים תאונות פגע וברח: "הסוג הראשון - אנשים נורמטיביים שנקלעו לסיטואציה בה פגעו בבן אדם, והבהלה מעוורת אותם ומשבשת להם את שיקול הדעת", הוא מסביר. "אך הרוב הם כאלה שכבר יש להם התנהלות עבריינית - התעלמות סיסטמתית מהחוק גם בדברים הקטנים של היום יום. כלומר, אדם שלא אוסף את צואת הכלב שלו או שפוגע ברכב חונה ולא משאיר פרטים. כל מיני התנהגויות של התעלמות מהכללים של החברה בזמן שאף אחד לא רואה". 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה" שלמור מסביר כי מה שמשותף לכמעט כל הנהגים הללו הוא דבר אחד: הם שתו אלכוהול לפני שהתיישבו מאחורי ההגה. "אלכוהול משבש את יכולת הנהיגה, אבל מעבר לכך הוא משבש את יכולת קבלת ההחלטות ויוצר בנהג תחושת שווא שהוא יצליח להימלט מהחוק", הוא אומר.

אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: החדשות

מדוע כמעט כל הנהגים המעורבים באירועים הללו הם גברים? למה ענישה מחמירה יותר עלולה רק להחריף את התופעה? ואיך בסינגפור הצליחו לצמצם את התופעה - והאם אנחנו מוכנים לשלם את המחירים הנלווים? השאלות האלה ועוד רבות נוספות הן חלק מהפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה" עם ארנת כהן. אתם מוזמנים להוריד אותו ולהקשיב לו בכל אפליקציות הפודקאסטים.

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בטוויטר: MiyadBe@ | ניתן לשמוע את כל הפרקים גם באתר הפודקאסט