בעוד חקירת התאונה הקטלנית אתמול (שלישי) בכביש 90 נמשכת, הערב נחשפה במהדורה המרכזית גרסתו של הנהג הפוגע כפי שמסר לחוקרי המשטרה. הטענה המרכזית של הנהג היא שהשמש סנוורה אותו, וזה מה שגרם לו לסטות מנתיבו ולפגוע חזיתית ברכב שבו נסעו שמונת בני משפחת עטר מהיישוב פסגות - שנהרגו כולם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת החקירה המשטרה ביססה את החשד לשמונה סעיפי הריגה נגד הנהג הפוגע אחרי שנמצא אצלו סם מסוג מריחואנה. אין לו מרשם לקנאביס רפואי למרות שהוא אכן חולה וזכאי לקבל מרשם. עם זאת, הוא לא השלים את הליך בקשת הרישיון, לטענתו בשל עצלנות, ולכן החליט לרכוש בעצמו את הסם. בדיקות דם נלקחו למעבדה תוצאות יהיו מחר.

לדברי הנהג, הייתה נסיעה שגרתית עד שבשלב מסוים הוא ראה הבזק של אור והשמש סנוורה אותו. הוא לא זוכר מה בדיוק קרה. כשפתח את העיניים הרכב היה הרוס. הוא יצא החוצה, כך הוא סיפר לחוקריו, רץ לחלץ את הילדים מהרכב הבוער ותוך כדי נפצע בידו.

זירת התאונה
צילום: דוברות מד"א, חדשות

בשלב זה במשטרה נוטים לשלול את האפשרות שהנהג הפוגע השתמש במכשיר סלולרי ומתמקדים בחשד שנהג תחת השפעת סמים וניסה לבצע עקיפה מסוכנת. החקירה תימשך אבל כעת - בשל מצבו הנפשי הקשה והחשש כי יפגע בעצמו - הוא נמצא תחת פיקוח צמוד בבית המעצר.‎

בית המשפט המחוזי בבאר שבע האריך היום בשישה ימים את מעצרו של הנהג שהתנגש ברכב המשפחה. נציג המשטרה בדיון אישר את הפרסום הראשון בחדשות, שלפיו נבדק חשד שלפיו הנהג הפוגע נהג תחת השפעת סמים שאותם נטל זמן קצר לפני הנסיעה.

תאונה בכביש 90
צילום: דוברות המשטרה, חדשות

עוד חושדת המשטרה שהנהג יצא לעקיפה מסוכנת, לפי העדות שהוא עצמו מסר בזירה. מתברר שהנהג אמר לעוברי אורח שהגיעו לזירת התאונה שהוא יצא ל"עקיפה מסוכנת" - ובמשטרה אוספים עדויות מכל הנהגים והנוסעים והממצאים בכביש על מנת לברר את הנקודה.

8 בני משפחת עטר הובאה למנוחות

בבית העלמין בנתניה הובאו למנוחות היום בני משפחת עטר מהיישוב פסגות שנהרגו אתמול. מאות ליוו אותם בדרכם האחרונה. בהלוויה שהייתה סגורה לתקשורת נטמנו ההורים יריב (47), שושי (45) וששת ילדיהם: יעקב ישראל (12), עטרת (11), איילה (9), מוריה (7), ידיד (5), ואביגיל (3).

משפחת עטר ז
משפחת עטר | צילום: חדשות

"אנחנו עוד לא מעכלים את הגודל של האסון הזה, שמשפחה שלמה, שישה ילדים והורים נהרגו", סיפרה בכאב קטי אורזי, יועצת בבית הספר ביישוב. אורזי הוסיפה על הקושי בתיווך האסון הנורא לילדי בית הספר. "אנחנו מדברים על בית ספר של כיתות א'-ו' זה גיל מאוד צעיר להבין, גם אנחנו המבוגרים עוד לא מעכלים".

עו
עו"ד אביעד חייט | צילום: יח"צ, חדשות

עוד הוסיפה אורזי: "הילדים של משפחת עטר היו מאוד שמחים וחיים, מאוד חלק מהחברה. זה נוגע בכולם. ההורים היו מיוחדים, החינוך של הילדים שלהם וההתפתחות שלהם הייתה תמיד בראש מעיניהם".

עו
עו"ד ינון היימן | צילום: חדשות

הלל גלזר, שעובד כסגן מנהל בית הספר במקום הוסיף: "ההורים היו מאוד טובים ומסורים, אנחנו מרגישים קשורים לכל הילדים. יש לנו כאב עצום, זה מאוד קשה. אנחנו משדרים חוסן, הילדים ואנחנו צריכים לפרוק אבל לא להתפרק. אנחנו חזקים יש פה קהילה, אנחנו מחובקים ומחבקים ובעזרת השם נצא מחזוקים".