ענבל אור, ארכיון
בדרך לאישום: שימוע לענבל אור | צילום: פלאש 90, חדשות

ענבל אור תועמד לדין בכפוף לשימוע בגין עבירות על חוק המע"מ, פקודת מס הכנסה, עבירות מרמה בנסיבות מחמירות כלפי לקוחות וכלפי מנהל סניף בנק, כך נמסר היום (ראשון) מפרקליטות מיסוי וכלכלה. מכתבי שימוע נשלח גם לשני עובדים נוספים בקבוצות. אור בתגובה: "אני הקורבן".

ענבל אור בתגובה ראשונה: ״אין שום שימוע, הם רק יידעו אותי ויש לי 30 יום להגיב. אציג מסמכים שמוכיחים שלא היו עבירות ואני הקורבן״

על פי מכתבי השימוע, אור חשודה בביצוע עבירות מרמה כלפי לקוחות באחד הפרויקטים שבהם ארגנה קבוצת רכישה. היא פנתה לכמה לקוחות בפרויקט שהעבירו צ'קים לפקודת הנאמן בפרויקט לצורך רכישה הקרקע עליו יקום.

אור ביקשה מהם לבצע העברות בנקאיות לחשבון חברה בשליטתה במקום חלק מהצ'קים שמסרו, וזאת תוך הצגת מצגים כוזבים שונים וללא יידוע הנאמן. כתוצאה מכך, קיבלה אור לחשבון החברה בשליטתה סכום של כשני מיליון ש"ח. כתוצאה מהתנהלותה של אור, לא היה בחשבון הנאמנות די כסף עבור תשלום לבעלי הקרקע וכלל חברי קבוצת הרכישה נאלצו לשלם תשלומים נוספים מעבר לסכומים אליהם התחייבו מראש.

בנוסף, אור פעלה בין השנים 2016-2008 בשוק הנדל"ן והמגורים באמצעות קבוצת חברות בשליטתה ובניהולה. על פי אחד החשדות, היא לא הוציאה חשבוניות ולא דיווחה על חלק מהעסקאות שביצעה במסגרת ארגון קבוצות רכישה ב-11 פרויקטים למגורים. גובה המס עליו לא דיווחה הגיעה לכ-150 מיליון.

אור חשודה גם בכך שלא הוציאה חשבוניות ולא דיווחה למנהל המכס והמע"מ על עסקאות שביצעה כעוסקת עצמאית בתחום הנדל"ן, בזמן שפרויקטים למגורים ששיווקה נרשמו על שמה, וזאת בסכום של כ-9 מיליון ש"ח.