כך נראה הפיצוץ שאירע הלילה (חמישי) בנתיבי איילון, במהלכו נהרג גבר בן 30 ואחר נפצע באורח אנוש: רגע הפיצוץ תועד במצלמות האבטחה של נתיבי איילון, שנחסמו לתנועה לשעות ארוכות במהלך הלילה. בתיעוד נוסף נראות השניות מיד לאחר הפיצוץ, כשעשן מיתמר מעל הרכב וחלקי מתכת מתעופפים באוויר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"תראה מה הוא עשה לאוטו, הוא ריסק אותו לגורמים", אמר אחד הנוסעים שהיו מאחורי הרכב אפוף הלהבות שניות לאחר הפיצוץ. בתיעוד ניתן לראות את ההריסות הרבות שהוטחו על האספלט כתוצאה מעוצמת הפיצוץ.

בפיצוץ הרכב נהרג במקום עבד אל חאפז ערער, תושב ג'לג'וליה בן 30, וגבר אחר מכפר קאסם נפצע באורח אנוש. צוותי מד"א שהוזעקו לזירה קבעו את מותו של ההרוג במקום ופינו את הפצוע לבית החולים איכילוב כשהוא סובל מחבלה רב מערכתית.

בני משפחתם ששמעו על הפיצוץ הגיעו במהרה למקום האירוע וניסו להתקרב לרכב המפוייח, אך נעצרו על ידי כוחות המשטרה שמסרה כי הרקע לאירוע פלילי. עוד העריכו במשטרה כי ככל הנראה לא מדובר בחיסול.

פיצוץ ברכב (ארכיון)
הרכב שהתפוצץ הלילה | צילום: דוברות המשטרה

במשטרה בודקים שני כיווני חקירה מרכזיים: על פי התרחיש הראשון, השניים הסיעו ברכבם מטען חבלה שנועד לשמש אותם לצורך ביצוע חיסול או על מנת להעבירו לגורם אחר שהזמין את המטען. ככל הנראה תוך כדי הנסיעה אירעה תקלה במטען העוצמתי שהובילה לפיצוצו.

התרחיש השני שנבדק במשטרה, שנתפס כקלוש יותר על ידי גורמי החקירה, הוא שהמטען שהתפוצץ היה מיועד לחיסולם של השניים. גורם בכיר במשטרה אמר לחדשות 2 Online: "אם מישהו היה מעוניין לחסל את שני הגברים הוא היה עושה את זה דווקא סמוך למקום מגוריהם".

העשן בעקבות הפיצוץ
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

חובש מד"א רן מנוסיס שהוזעק לזירה סיפר כי "הגענו עם אופנועי החירום וראינו רכב עולה באש. הזירה הייתה קשה, מחוץ לרכב שכבו שני גברים כבני 30, אחד היה עם פגיעה רב מערכתית, בעוד השני היה ללא סימני חיים".