ארד ונתניהו (ארכיון)
ארד ונתניהו (ארכיון) | צילום: Kobi Gideon / Flash90

עיתונאי "הארץ" גידי וייץ פרסם היום (ראשון) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו טען בחקירתו על ידי חוקרי להב 433 שסייע לראש המל"ל לשעבר, עוזי ארד בהסדרת הויזה שלו לארצות הברית. נתניהו ככל הנראה ניסה לטעון בחקירה כי הסיוע שהעניק למילצ'ן בהסדרת האשרה הוא אינו פעולה חריגה של ראש הממשלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הפרסום נתניהו סייע לארד בהסדרת הויזה שלו לארצות הברית לאחר שנבחר בבחירות 2009 לראשות הממשלה וארד נבחר לראש המועצה לביטחון לאומי. אשרת הכניסה של ארד נשללה בשנת 2009 לאחר שנחשד בקשר עם לארי פרנקלין, שהורשע בהעברת מידע מסווג לבכירים בשגרירות הישראלית.

בשיחה עם חדשות 2 Online אישר ארד כי משנכנס לתפקידו כראש המל"ל סודרה אשרת הכניסה שלו. עם זאת, לטענתו הדרגים המקצועיים היו אלו שטיפלו בעניין ולא, כפי שדווח במקרה של מילצ'ן, בעזרת התערבות של ראש הממשלה.

בשבוע שעבר פורסם ב"מהדורה המרכזית מה סיפר מילצ'ן בחקירתו במשטרה על מאחורי הקלעים של קניית אותו תכשיט. "הדס קליין פנתה אליו ואמרה ששרה מבקשת תכשיט ליום ההולדת שלה", עולה מגרסת מילצ'ן במשטרה כפי שסיפר למקורביו.

"הוא סירב. אמר שהוא רוצה לשמוע מביבי שזה חוקי שהוא יקנה תכשיט במחיר כזה. הדס מסרה זאת לשרה, שרה אמרה בתגובה שהם מבזים אותה. הדס חזרה ואמרה זאת למילצ'ן, והוא השיב לה שעד שהוא לא שומע מביבי שזה מותר וחוקי הוא לא מאשר. הדס חזרה לשרה, שרה אמרה שביבי אומר שהם התייעצו משפטית וזה מותר, הדס עדכנה את מילצ'ן אבל הוא טען שזה לא מספיק לו".

נתניהו חשף במשטרה תמונות שלו ושל אשתו ביחד עם מילצ'ן ורעייתו כחלק מקו ההגנה שלו. אבל מה שמילצ'ן מתאר בעדותו זו מערכת יחסים שרחוקה מאוד מחברות, ועוררה גם במילצ'ן עצמו סימני שאלה. עוד עולה מגרסת מילצ'ן במשטרה כפי שסיפר למקורביו: "בהמשך מילצ'ן דיבר עם ביבי בטלפון, הוא אישר לו שזה מותר. היה לו חשוב לקבל את האישור כי זה לא כמו סיגרים ושמפניות, זה לא מתכלה, והיה לו נראה שחוצים פה גבול. אין לשרה גבולות".

בהמשך מפרט מילצ'ן מה עמד מאחורי המוטיבציה הגדולה לתת לרה"מ ורעייתו מתנות: "חשובה לו הקרבה לרה"מ כי הוא רוצה להיות מסוגל להשפיע על עניינים שקשורים למדינה". על העברת בקבוקי השמפניה לשרה אמר: "הוא נתן את השתייה לשרה כדי להרגיע אותה, לתת לביבי שקט ממנה".

אחרי כל השיחות מילצ'ן מתרצה, ומאשר להדס לקנות לשרה תכשיט בגובה של עד 2,500 דולרים. אך לפי מקורבי מילצ'ן, המתנה הזאת לא ניתנה בחפץ לב, כשמילצ'ן ואנשיו ניסו לדחות במשך תקופה ארוכה את קניית התכשיט. גורמים בסביבתו של מילצ'ן מספרים כי המתנה נראתה להם בקשה מוגזמת והם ניסו לדחות את הבקשה, אבל נתניהו המשיכה להתעקש ואף העלתה את הנושא בפגישה אישית בביתו של מילצ'ן בבית ינאי. אחרי האישורים שקיבל, הוחלט שאין ברירה והוא נענה לבקשתה".