מסרו עדות בתיק 4000. מולכו ושמרון
נחקרים בפעם הרביעית, מולכו ושמרון | צילום: Yonatan Sindel,Michal Fattal/Flash90, חדשות

בפעם הרביעית במהלך השבוע האחרון השליח המיוחד של ראש הממשלה, עורך הדין יצחק מולכו, ומקורבו של נתניהו עורך הדין דוד שמרון נחקרו במשרדי להב 433. השניים נחקרים בקשר לחלקם לכאורה בפרשת כלי השיט והצוללות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אתמול פורסם ב"מהדורה המרכזית" כי החשד בגינו נחקר עורך הדין מולכו הוא מרמה והפרת אמונים. על פי החשד מולכו לא דיווח בזמן אמת ובכלל, בניגוד למסמך ניגוד האינטרסים עליו הוא חתום על העסקה הנרקמת בין המשרד בו היה שותף יחד עם עו"ד דוד שמרון לבין התאגיד הגרמני טיסנקרופ בעניין הצוללות.

מולכו טען בחקירתו שפגש את מיקי גנור פעם אחת בלבד בעבר. לפי גרסת מולכו, גנור סיפר על קשריו הטובים בגרמניה וביקש מעורך הדין לעזור ב"פתיחת דלתות" במשרד ראש הממשלה. לטענת מולכו תשובתו הייתה שהוא עובד בעיקר עם האמריקנים והפלסטינים ואין באפשרותו לעזור מול האירופאים.

גנור בבית המשפט, ארכיון
"ביקש סיוע", גנור (ארכיון) | צילום: מוטי קמחי

על פי הדיווח העימות בין השניים אתמול היה קצר במיוחד וארך חצי שעה בלבד. מקורביו של מולכו אמרו היום שהם מתקשים להבין על מה ולמה נחקר באזהרה ומדוע היה צורך בעימות עם גנור. מולכו, שרק לפני שבוע התפטר מתפקידו כשליחו המדיני המיוחד של ראש הממשלה, העיד כי מעולם לא היה מעורב בשום עסקה מהעסקאות הקשורות לרכש הצוללות.

"כל הפעולות שעשיתי במשך השנים היו רק למען המדינה", אמר מולכו, שהכחיש כל קשר לפרשה. "אין לי שום חלק בעסקאות שבהן מדובר". שליחו לשעבר של רה"מ נתניהו אינו מנוע מלהמשיך ולייצג את המדינה בשליחויות שונות.