ביקרות חריפה על ההסדר המתגבש עם איבגי
משה איבגי, ארכיון | צילום: פלאש 90, מיכל פתאל

_OBJפרסום ראשון: היום (שני) בשעות אחר הצהריים התקיים שימוע לפני הגשת כתב אישום לשחקן משה איבגי החשוד בעבירות מין ב-4 נשים. השימוע התקיים בפני פרקליט מחוז חיפה עו"ד עמית איסמן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתחילת חודש אוגוסט הודיעה הפרקליטות כי החליטה להגיש כתב אישום נגד איבגי בגין עבירות של הטרדה מינית וביצוע מעשים מגונים בארבע נשים, זאת כשנה וחצי לאחר שנחשפו התלונות שהוגשו נגדו.

בחודש מאי 2016 המליצה המשטרה להעמיד לדין את השחקן בחשד לביצוע עבירות מין. החקירה החלה בעקבות פרסומים ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת שבהם נטען כי השחקן הטריד עובדות ושחקניות - בעיקר בתיאטרון חיפה.

"נגעלתי מהגוף שלי, לא רציתי לחיות"

במהלך החקירה נגבו עדויות ממתלוננות ומבעלי תפקידים אחרים. העדויות הללו ביססו את החשד לעבירות מין והטרדות שמיוחסות לאיבגי. כמה נשים העידו בפרשה ובמהלך גביית העדות גם הגישו תלונה נגד איבגי.

בחודש פברואר 2016 החליטה המתלוננת המרכזית נגדו לשבור שתיקה. "אני לא יכולה לתת לחברות כנסת להילחם את המלחמה שלי", היא אומרת. על התקיפה המינית שעברה לטענתה היא סיפרה: "נגעלתי מהגוף שלי, לא רציתי לחיות".

"אני מעולם לא פגעתי בשום אישה", הכחיש בתוקף את הדברים משה איבגי."מעולם לא עשיתי מעשה כזה ובטח לא הייתה לי שום כוונה לעשות את זה - אבל אם בכל זאת מישהי נפגעה ממני ואני לא מודע לזה, אז אני מבקש אלף סליחות, לא אחת".