נתניהו. השימוע ייתעכב? (צילום: Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90, חדשות)
יידרש לעוד 2 חקירות. נתניהו | צילום: Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90, חדשות

בחקירתו ביום חמישי שהתמקדה בתיק המתנות לא הצליח ראש הממשלה בנימין נתניהו להפריך את החשדות נגדו – כך מבהיר אמש (שבת) גורם בכיר המקורב לחקירה. המשמעות היא שהכוונה במשטרה להמליץ על הגשת כתב אישום נגד נתניהו ב"תיק 1000" עומדת בעינה. "אם לא יחול שינוי משמעותי, כבר בעוד חודש יוחל בסיכום תיקי 1000 ו-2000", אומר הגורם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לדבריו, נתניהו יידרש לעוד שתי חקירות בשני התיקים בהם הוא חשוד בשוחד. גם ב"תיק 3000" יש התקדמות מעבר למה שתכננו במשטרה. עיקר המלאכה בתיק זה כבר נעשתה, מסגרת החשדות ברורה ומפת החשודים סגורה, כך שאין כל כוונה לעצור חשודים נוספים בפרשה. גורמים המקורבים לחקירה מבהירים כי גם לאחר חקירת מקורביו של נתניהו, עורכי הדין דוד שמרון ויצחק מולכו, אין כוונה לחקור את ראש הממשלה בפרשה.

מסרו עדות בתיק 4000. מולכו ושמרון (צילום: Yonatan Sindel,Michal Fattal/Flash90, חדשות)
יצחק מולכו ודוד שמרון | צילום: Yonatan Sindel,Michal Fattal/Flash90, חדשות

ביום שישי דווח באולפן שישי כי גורמים במערכת אכיפת החוק סיפרו כי נתניהו לא הופתע מהשאלות שהופנו אליו. לדבריהם, במשטרה לא הספיקו לחקור אותו על כלל הנושאים שתכננו. גורם במשטרה אמר כי החקירה הבאה צפויה להיערך רק בעוד כ-10 ימים, זאת על מנת לעבד את החומר שנאסף בזמן החקירה.

במשטרה ציינו כי היו רוצים לחקור את נתניהו במשך שלושה ימים רצופים, אך היועץ המשפטי לממשלה לא מאשר זאת. דובר משרד המשפטים, עורך הדין משה כהן, אומר בתגובה כי "בניגוד לנטען, האפשרות לקיים שלושה ימי חקירה רצופים כלל לא נתבקשה על ידי המשטרה, וממילא לא נידונה אצל היועץ המשפטי לממשלה. קביעת מועדי החקירה מתבצעת בידי המשטרה ישירות מול לשכת ראש הממשלה".

עוד סיפרו במשטרה כי הימשכות החקירות עד סוף השנה מקנה לנתניהו יתרון, במיוחד בשל ההכנה המדוקדקת של עורכי דינו. גורמים במשטרה סיפרו גם על הבדלי גישה בין חוקריהם לבין אנשי הפרקליטות. במשטרה בטוחים שתיק 1000 הוא תיק שוחד לכל דבר, עם זאת בפרקליטות מסתייגים ונוקטים במשנה זהירות בנושא.