הטרור החקלאי מגיע לשיא - או שפל - חדש: אמש (שבת) זוהתה גניבה של תוצרת חקלאית רבה - אולי ניסיון הגניבה החקלאי הגדול אי פעם - בחממות המושב שקף בדרום, הסמוך לקו התפר. המשטרה הוזעקה למקום ותפסה את החשודים בשעת הפעולה: מדוברות מג"ב נמסר כי מדובר במה שנראה כאחת הגניבות הגדולות שהתרחשו בשנים האחרונות בגזרת הדרום. רוב התוצרת נמצאה והוחזרה לחקלאים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כוחות מג"ב שהוזעקו למקום זיהו בשטח המושב 67 שוהים בלתי חוקיים, בהם 40 קטינים, מהכפר בית עווא שעסקו במשך שעות בניסיון הגניבה. החשודים קטפו ענבים ועגבניות והעבירו אותם בארגזים ובדליים למספר כלי רכב שהמתינו בשטחי יהודה ושומרון.

הנזק שנגרם לחממות (צילום: דוברות המשטרה)
מרבית התוצרת נמצאה | צילום: דוברות המשטרה

על פי החשד, כלי הרכב נסעו למכור את הסחורה בשוק המקומי בכפר בית עווא. על פי ההערכות, השב"חים גנבו כ-31 טון של תוצרת חקלאית מחממת היישוב שקף בדרום הארץ הסמוך לקו התפר: 20-24 טון ענבים ו-5-7 טון עגבניות.

החשודים הותירו נזקים גדולים לחממות ולרכוש החקלאי שהיה במקום, על פי החשד מתוך כוונה להשחית ולהסב נזק רב. כ-27 חשודים בגירים נעצרו, והקטינים הוחזרו לכפר ושוחררו במקום. ארבעת כלי הרכב ששימשו על פי החשד את הגנבים הוחרמו.

נזק מוערך בשווי של מאות אלפים (צילום: דוברות המשטרה)
"מהגניבות הגדולות בשנים האחרונות" | צילום: דוברות המשטרה

חוקרי מג"ב הגיעו לזירה לאיסוף ממצאים מהזירה ועל מנת לבדוק כיצד הצליחו הפלסטינים לחצות את גדר הביטחון בגזרת התפר. במשמר הגבול שיבחו את התגובה המהירה של הכוחות שהביאה לסיכול הגניבה, למציאת מרבית התוצרת שנקטפה ולמעצר החשודים.

"מדובר במבצע של ממש במסגרתו עסקו עשרות פלסטינים במה שנראה כאחת הגניבות הגדולות שהתרחשו בשנים האחרונות בגזרת הדרום ושכאמור סוכלה על ידי הכוחות", הדגישו במג"ב. חקירת האירוע נמשכת במטרה לגבש תשתית ראייתית כנגד העבריינים ולהעמידם לדין.