כלי התקיפה שנתפסו באשקלון (צילום: דוברות המשטרה)
כלי התקיפה שנתפסו באשקלון | צילום: דוברות המשטרה

לאחר שהמשטרה החלה לפעול נגד תופעת הנערים המחופשים לליצנים ומסתובבים ברחבי הארץ בכדי להטיל אימה ברחובות - הפעילות המשטרתית מתרחבת גם נגד אלו שטומנים מארבים לאותם ליצנים בכוונה לקחת את החוק לידיים. במסגרת פעילות זו עוכבו לחקירה, במהלך יום ראשון, חמישה קטינים שנחשדים כי המתינו בפארק באשקלון להגעת הליצנים, בזמן שהחזיקו ברשותם כלי תקיפה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השוטרים הבחינו בחבורת הנערים בעת שערכו סיור בעיר בשיתוף עם פקחי נוער ו"סיירת הורים" מקומית. ברשות חבורת הנערים שכללה צעירים בני 13 עד נמצאו מספר רב של כלי תקיפה, ביניהם אלות וברזלים. הם הועברו לחקירה בתחנת המשטרה באשקלון. "ננקוט ביד קשה כנגד תופעות האלימות הפסולות אשר מהוות סיכון לחיי אדם" הדגישו במשטרה אמש.

סיירת ההורים בעיר אשקלון
סיירת ההורים בעיר אשקלון | צילום:

בסוף השבוע עוכבו לחקירה 2 נערים בני 15 במודיעין, לאחר שהתקבל דיווח על ליצנים שרודפים אחר ילדים ברחבי העיר. ברשות הילדים נתפסו מסכות ומקל מטאטא אדום. הנערים עוכבו לחקירת משטרה והחל בעניינם הליך, על פי חוקי הנוער. זמן קצר לאחר מכן עצרה המשטרה קטין בן 17.5 ובגיר בן 19, תושבי שפרעם, בעת שניסו להמלט מבדיקת רכבם בחוף קריית ים.

חמישה קטינים נעצרו (צילום: דוברות המשטרה)
חמישה קטינים נעצרו | צילום: דוברות המשטרה
המתינו במארב לליצנים בפארק (צילום: דוברות המשטרה)
המתינו במארב לליצנים בפארק | צילום: דוברות המשטרה

בבדיקה ברכב נמצאו ברשות הקטין שתי מסכות, אחת מהן של "הצעקה", אשר חוברה לה קשית עם נוזל אדום דמוי דם. כמו כן נמצא ברשות השניים מברג. שני החשודים נעצרו והועברו לחקירה בתחנת זבולון.

"אנו שבים ומדגישים כי התנהגות זו עלולה להוביל להפרת הסדר ולפגיעה בבטחון הציבור ואף לפגיעה בנפש", מסרו במשטרה. "אנו פונים לציבור ההורים לשוחח עם ילדיהם ולהתריע בפניהם על הסכנה הצפויה וההשלכות של מעשיהם. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות נגד התנהגות פסולה זו ותפעל למצות את הדין עם המעורבים".