רמי לוי ויורם שמעון, ארכיון (צילום: פלאש 90/  מרים אלסטר, הדס הרוש)
רמי לוי ויורם שמעון, ארכיון | צילום: פלאש 90/ מרים אלסטר, הדס הרוש

המשטרה הודיעה היום (שני) כי היא סיימה את החקירה בעניינם של יורם שמעון, ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, רמי לוי ואמיר הוכברג בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים. מהמשטרה נמסר כי לא נמצאה תשתית ראייתית מספקת לביסוס החשדות נגדם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תיק החקירה, שהתנהל ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה סופית. בתחקיר שפורסם ב"חדשות סוף השבוע"בחודש מרס 2017 נחשף כי ראש המועצה יורם שמעון פעל על מנת לסייע לאיש העסקים רמי לוי ולקניון החדש שבבעלותו במבשרת ציון.

בתחקיר עלה כי ראש המועצה פעל לכאורה על מנת לאפשר לאיש העסקים לחמוק מתשלום מס שבח בסך 21 מיליוני שקלים עבור גג הקניון. בתחקיר נחשף גם ששמעון פעל, לכאורה, על מנת להקל על תשלומיו של איש העסקים למועצה המקומית. עוד נחשף כי אשתו של ראש המועצה, ליאת שמעון, היא מנהלת השיווק בקניון - מה שעלול להצביע על ניגוד עניינים של ראש המועצה בבואו להכריע בנושא.

בעקבות התחקיר של יוסי מזרחי ב"חדשות סוף השבוע", פשטה המשטרה על משרדי המועצה המקומית במבשרת ציון, והחרימה על פי צו בית המשפט מסמכים ומחשבים. המסחר במניית רמי לוי אף הופסק זמנית.

בחודש ספטמבר הגיב לוי להאשמות, לאחר ששוחרר למעצר בית, ואמר: "כל מה שהם אומרים זה לא נכון, לא היה ולא נברא". לוי התייחס לטענות לפיהן העסיק את גרושתו של ראש המועצה, יורם שמעון, שנעצר גם הוא במסגרת חקירת הפרשה. "אנחנו העסקנו אותה, למה שלא נעסיק אותה?", שאל לוי. "אם היא בעלת ניסיון של 13 שנים בקניון המקביל, למה לא להעסיק אותה?".

איש העסקים הבכיר התייחס גם לטענות לפיהן קיבל שוחד מראש המועצה. "איזה הטבות הוא בכלל יכול לתת לי? איזו זכות בכלל יש לו לתת לי הנחה?", שאל. "הטבות בסכום של 20 מיליון שקל? יש לו בכלל סמכות? מי הוא בכלל?". לוי סיכם את הריאיון כשנשאל איך יסתיים תיק החקירה: "כמו שהתחיל כמו כלום - יסתיים כמו כלום".