תחבורה ציבורית בשבת? החוק יעלה (צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות)
תקפו נהג אוטובוס לשם גניבה. ארכיון | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות

שני קטינים בגילאי 14 ו-16 נעצרו בסוף השבוע שעבר בחשד לתקיפת נהג אוטובוס ציבורי בירושלים לאחר שהתפתח ויכוח על גובה סכום הנסיעה. מעצרם התאפשר הודות לשימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, שכן השניים נמלטו בתום האירוע וחל קושי באיתור זהותם. בית המשפט האריך את מעצרם של השניים והחקירה בעניין נמשכת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האירוע התרחש ביום שלישי בשבוע שעבר, אז דיווח נהג האוטובוס על נערים שתקפו אותו ונמלטו. עוד סיפר לחוקרי המשטרה כי השניים התווכחו עמו על סכום הנסיעה שאותו סירבו לשלם במלואו וכתוצאה מכך ביצעו את מעשיהם. עם הגעת השוטרים למקום הם גילו כי הנערים אף גנבו מטבעות כסף שנפלו על רצפת האוטובוס בזמן האירוע.

חוקרי המשטרה פתחו בחקירה נרחבת, ובמהלכה נעשה שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים בשילוב ניתוח ראיות וממצאים נוספים שהביאו לאיתור זהותם של שני החשודים. בעקבות זאת עצרו השוטרים את השניים ביום שישי וחקרו אותם בתחנת הראל בחשד לתקיפה לשם גניבה - מעשים שהשניים הודו בביצועם. במקביל הועבר דיווח לגורמי הרווחה.

מהמשטרה נמסר כי היא "תמשיך לפעול בנחישות וביד קשה נגד כל אדם, בגירים וקטינים כאחד, שבמעשיהם מפרים את הסדר הציבורי, משתמשים באלימות פיזית ומילולית ולעתים אף מבצעים עבירות העלולות לסכן חיי אדם".