ניסים ציוני, מייסד ויו"ר עמותת "פתחון לב" כבר הורשע לפני 13 שנים בהטרדה מינית של ארבע מעובדות העמותה, ובמסגרת הסדר הטיעון שנחתם עמו נמחקו תלונותיהן של עובדות נוספות. הוא ריצה חצי שנה מאסר, אך על פי תלונה חדשה שהוגשה אמש (שני) במשטרה, החשד הוא שהוא המשיך במעשיו כלפי העובדות בעמותה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

העובדת שהגישה את התלונה עבדה בשנתיים וחצי האחרונות כעוזרת האישית של ציוני ופוטרה בשבוע שעבר. לדבריה, הוא הטריד אותה מינית ושוחח אתה על נושאים שביקשה להימנע מהם.

"הוא התחיל להגיד לי שהוא...שאני צריכה להבין מה עושה טוב לגבר, איך גבר צריך להיות מסופק בחיים", שחזרה העובדת את הדברים שאמר לה ציוני. "אני זוכרת גם את תנועת הידיים שלו. את צריכה לבוא, להגיד לבעלך ששש, תושיבי אותו על הכסא, תורידי לו את המכנסיים, תתחילי לעשות עבודה, תתחילי לשחרר אותו ככה יהיה לך טוב".

העובדת סיפרה כי היא חששה מהעבודה עם היו"ר הדומיננטי שהורשע בעבר. "לפני שהגעתי לריאיון העבודה עשיתי תחקיר וידעתי את ההיסטוריה שלו. הוא שאל אותי 'איך את רואה את התפקוד שלי אתך, את רמת היחסים בינינו'. אמרתי לו הכל, למעט קשר, מגע רומנטי או כל רמיזה אחרת שקשורה ליחסים של מין".

"מכחישים את הטענות, אין עבירה"

אלא שלטענתה, ציוני השאיר אותה מדי יום אחרי שעות העבודה וניהל אתה שיחות אישיות, אינטימיות ומטרידות מאוד על פי החשד. "הוא אמר לי אל תראי אותי ככה, אני נמר במיטה, אני עושה טוב את העבודה ואני יכול ללמד אותך".

עו"ד איתם סבג, פרקליטה של המתלוננת נגד ניסים ציוני: "הלקוחה שלי נקלעה לסיטואציה בלתי אפשרית מצד מעסיק שחשב שמותר לו הכל, העז לפלוט מהלוע אמירות מיניות שלא מתקבלות על הדעת. אנחנו נמצה את הדברים מול המשטרה כדי לוודא שאותו מעסיק לא יעז לפגוע באף אישה".

פרקליטיו של ניסים ציוני עו"ד אייל כהן, אופיר סטרשנוב וירון לונדון מסרו בתגובה: "אנו מכחישים מכל וכל את הטענות המייחסות לציוני או לארגון חשד להתנהגות שאינה ראויה כלפי העובדת וממילא לא עולה מהטענות שהוצגו לנו עבירה כלשהי".