להב 433, ארכיון
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

חקירה מתנהלת נגד חברת אירונאוטיקס בנוגע לעסקה מול לקוח מהותי. על כל פרטי החקירה שמתנהלת ביחידת היאחב״ל בלה״ב 433 הוטל צו איסור פרסום גורף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אירונאוטיקס היא חברה ישראלית העוסקת בפיתוח ובייצור של מערכות מודיעין בעיקר באמצעות מל"טים. מרכז החברה, שסיפקה כטב"מים ללקוחות בכ-45 מדינות בעולם, נמצא ביבנה. בתחילת החודש דיווחה החברה על עסקה בהיקף של 40 מיליון דולר במסגרת פרויקט לשירותי איסוף מודיעין של לקוח זר. בדיווחים של אירונאוטיקס נכתב כי מדובר ב"גוף בין לאומי משמעותי ובעל פריסה רחבה בעולם".

_OBJ

באוגוסט האחרון פורסם ב"דה מרקר" כי מניית החברה נפלה במסחר בבורסה בתל אביב ב-17% על רקע הודעה שהוציאה החברה ועל רקע הדו"חות הכספיים שפורסמו. החברה הודיעה כי משרד הביטחון הקפיא את הרישיון שהעניק לה לייצא מל"ט מסוג Orbiter 1K ללקוח מהותי של החברה בחו"ל, שסך ההזמנות ממנו הסתכמו בכ-20 מיליון דולר.

מנהלי החברה ציינו בדיווח כי להערכתם מדובר בהתליה זמנית של הרישיון בעקבות בדיקה שמבצע המשרד בנוגע למדינת היעד, וזאת מבלי לנקוב בשמו של הלקוח או בשמה של המדינה.

מחברת אירונאוטיקס נמסר בתגובה: "החברה תשתף פעולה באופן מלא עם כל בדיקה בכל נושא ותפעל כמיטב יכולתה על מנת שהחקירה תהיה קצרה ככל האפשר".