שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ | צילום: פלאש 90 \ Miriam Alster, חדשות
פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון ממשיכה להסתעף: המשטרה עיכבה הבוקר (חמישי) לחקירה שני חשודים נוספים בפרשה - האחד מקורב לשר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ והשני בכיר בעיריית ראשון לציון. הבוקר הובאו ראש העיר דב צור וסגנו יוסי חממי לבית משפט השלום בראשל"צ, ומעצרו של צור הוארך בחמישה ימים, בסופם יישלח למעצר בית. צור הורחק מהעירייה ל-30 יום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

צור וסגנו נעצרו בתחילת השבוע בגל מעצרים במסגרת הפרשה, וממצאי החקירה שמתנהלת נגדם מחזקים את החשדות שעלו בדבר קבלת שוחד מאנשי עסקים בתמורה לקידום ענייניהם. במקביל, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של אייל מושייב, המשנה של ראש העיר, החשוד גם הוא בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

דב צור
דב צור בהארכת מעצרו, היום | צילום: חדשות

אמש הסתיימה חקירתו השנייה של יו"ר הקואליציה דוד ביטן בתום כ-12 שעות. ביטן נחקר במסגרת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון מהשעה 9:00 בבוקר. חקירתו הקודמת, שהתקיימה לפני ארבעה ימים, ארכה כ-13 שעות.

בתום ארבעה ימי חקירה מסתמן כי החשדות הראשוניים שהועלו ובעיקר נגד ביטן מתחזקים. מתברר שביום הראשון לחקירות שגה ביטן כשדבק בגרסה ראשונית שעל פי גורם בכיר המקורב לחקירה סותרים במידה משמעותית את הפרטים שבידי המשטרה.

ביטן
ח"כ ביטן בדרכו חזרה מהחקירה, אתמול | צילום: החדשות

כעת ביטן יידרש לקבל החלטה לגבי עתידו הפוליטי. מקורביו מפצירים בו להישאר בתפקיד יו"ר הקואליציה אבל ההערכה היא שאם הוא נחשף למידע דרמטי במהלך החקירה לא תהיה לו ברירה אלא לעזוב את התפקיד. עם זאת, הוא ככל הנראה מתכוון להמשיך ולכהן כח"כ, מה שגם מקנה לו זכויות מסוימות בהליך החקירה כמו החסינות מפני מעצר.