אישום נגד מולכו ושמרון?
ארכיון | צילום: רויטרס, החדשות, מיכאל פטל/flash90

בפעם השלישית השבוע, התייצבו הערב (שלישי) עו"ד דוד שמרון ועו"ד יצחק מולכו במשרדי להב 433, במסגרת חקירת פרשת הצוללות - תיק 3000. יועציו הבכירים של רה"מ נחקרים בשעה זו, לאחר ששוחררו בתנאים מגבילים בתום חקירתם הקודמת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוקר הותר לפרסום כי המקורב לרה"מ נתניהו שעבד במחיצתו ועוכב לחקירה לצד שותפו עו"ד שמרון במסגרת פרשת הצוללות הוא עורך הדין יצחק מולכו. מולכו, שרק לפני שבוע התפטר מתפקידו כשליחו המדיני המיוחד של ראש הממשלה, העיד כי מעולם לא היה מעורב בשום עסקה מהעסקאות הקשורות לרכש הצוללות.

"כל הפעולות שעשיתי במשך השנים היו רק למען המדינה", אמר מולכו, שהכחיש כל קשר לפרשה. "אין לי שום חלק בעסקאות שבהן מדובר". שליחו לשעבר של רה"מ נתניהו אינו מנוע מלהמשיך ולייצג את המדינה בשליחויות שונות.

רק אתמול נחקרו שמרון ומולכו במשך מספר שעות, חקירה במהלכה עומתו שניהם עם תמלילי החקירות של נחקרים, עדים ובעיקר של עד המדינה מיקי גנור. עפ"י גורם בכיר במערכת אכיפת החוק, חלקו של מולכו נחשב מינורי בהשוואה לחשדות שעולים נגד שמרון. מעשיו, לפי אותו גורם, נוגעים לליבת עבירות השחיתות בפרשת הצוללות והעסקאות שעמדו על הפרק עם המספנה הגרמנית "טיסנקרופ".

בחקירתם הראשונה שלשום הופתעו השניים מהחומרים שהטיחו בהם החוקרים, אך מדובר בהתפתחות בלבד ולא בתפנית דרמטית בפרשה. מבין השניים, החקירה המשמעותית יותר היא זו של עורך הדין שמרון, שכן החקירה שלו עוסקת בנושא הליבה של הפרשה - פרשת הצוללות, העסקאות שעמדו על הפרק עם המספנה הגרמנית "טיסנקרופ". כל המעורבים הופתעו מהחקירה של מולכו, איש שנחשב איש אמון של נתניהו, ונחשד כעת בהטיית עניינים ביטחוניים עבור אינטרסים כלכליים. הדרג המדיני נכון לעכשיו עדיין לא מעורב בחקירה.