כשמדמיינים סרסורים עולה בראש תמונה של עבריין מאיים, אבל בדירה קטנה בבניין ישן בה מתקיים, לכאורה, סחר בנשים, זה לא המקרה. אישה כבת 60 שמציגה את עצמה כשדכנית בשם דפנה והיא מחזיקה באתר אינטרנט הנושא את שמה, שלכאורה מיועד לשידוכים או לחתונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חבר מערכת חדשות 2 נקש בדלת, ומיד הציעה דפנה אישה צעירה ששהתה באותו זמן בדירה. "היא משכירה אצלי חדר, אני חשבתי אם היא מתאימה אתה יכול ללכת גם איתה", אמרה. התחקירן מבקש עוד אופציות, אך דפנה חושדת ולא ממהרת לשתף פעולה. אחרי מספר שאלות היא משתכנעת ומתחברת לאתר האינטרנט.

הציעה מבחר של למעלה מ-40 נשים (צילום: רויטרס)
הציעה מבחר של למעלה מ-40 נשים | צילום: רויטרס

 

"מה הטעם שלך, מה אתה אוהב?", היא שואלת את התחקירן ומציינת לשאלתו כי כל הבנות מגיעות ממדינות חבר העמים. "כל הבחורות האלה, 350 שקל, עם הכול". דפנה מציגה תמונות של לפחות 40 נשים שונות בצג המחשב. עם כולן, היא טוענת, היא יכולה לסדר פגישה.

לאחר שנבחרה אחת הבנות, התחקירן שאל אותה אם היא פנויה באותו הערב. דפנה עונה שתהיה פנויה סביב השעה 22:00. התחקירן שילם 120 שקל על מה שדפנה כינתה "שידוך". היא ציידה אותו בכתובת ברחוב בלפור בבת ים, לא לפני שהבטיחה לעדכן אותו אם מגיעות אליה נשים חדשות.

"בדרך כלל אני לא מתקשרת, אני יכולה רק לשלוח סמס כשיש בחורה חדשה, או שתסתכל באתר שלי", אמרה והוסיפה כי היא מעניקה אחריות על השירות, ממש כמו על מוצר. "אני עובדת עם אחריות, אם משהו לא בסדר, בחורה שונה, לדרוש. בסדר גמור. אתה משלם כסף, וצריך לדרוש עבודה, כמו שצריך".

התחקירן יצא החוצה, נכנס לרכב והגיע לדירה ברחוב בלפור, שם הייתה אישה צעירה שלא דוברת עברית או אנגלית. כשהפנתה אותו למקלחת, עזב מיד את המקום. התמונות הללו הן הצצה לאופרציה שעובדת במחשכים, אבל היא נפוצה מאוד בדירות רבות בכל רחבי הארץ: נשים זרות שהובאו לישראל למטרה אחת, הופכות לרכוש בידי אנשים שחזקים מהן.

 

ליצירת קשר עם הכתב: 

מתן חביליו - matanh@ch2news.co.il