נוסעי קו 484 מקרית שמונה חוו ביום רביעי האחרון נסיעת בלהות כשהאוטובוס בו נסעו הותקף על ידי מספר צעירים. בתיעוד מתוך האוטובוס ניתן לראות כיצד הצעירים זורקים חפצים על שמשת האוטובוס ואף מכים בפטיש בשלדת האוטובוס. חייל שהיה במקום שלף את נשקו האישי, איים על הצעירים שנמלטו מהמקום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נהג האוטובוס שלומי מדר סיפר לחדשות 2 Online כי הצעירים החלו לתקוף את האוטובוס לאחר שניסו לבצע עקיפה מימין, דרך השוליים, אך דרכם הייתה חסומה. "עמדתי בנתיב הימני ורכבים חלפו ועקבו מהשוליים", סיפר הנהג. "הגיע טנדר שלא הצליח לעקוף על השוליים והחל לצפצף".

בהמשך, סיפר מדר כי החלו לפגוע באוטובוס ולהשליך חפצים לעבר השמשה בזמן הנסיעה. לאחר שעצרו באחד הרמזורים ניסו הצעירים, כשברקע נשמעים הנוסעים המבוהלים. הצעירים החלו להכות בעזרת פטיש.

לאחר שהנוסעים החלו להרגיש מאוימים החליט אחד החיילים שנסע באוטובוס להתערב. הוא קם מכיסאו שלף את נשקו האישי ואיים על הצעירים שנמלטו מהמקום.

"האלימות בחברה שלנו מחלחלת גם לכביש והיא תוצאה ישירה לירידת כוחה של משטרת התנועה ברחובות ובכבישים", אמר ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק. "כשהציבור רואה נוכחות משטרתית מועטה בכביש, ההרתעה נעלמת ואנשים לא חוששים לנהוג בבריונות, בידיעה כי הסיכוי שיתפסו נמוך".

"משטרת התנועה סובלת ממחסור חמור במאות ניידות ומאות שוטרים, גם לאחר תוספת מספר ניידות חדשות על ידי השר לבטחון פנים גלעד ארדן, עדיין חסרות מאות ניידות וחסרים מאות שוטרים. אין תחליף לנוכחות של ניידות גלויות בכביש כדי לצמצם את תאונות הדרכים ולהגביר את הבטחון של משתמשי הדרך. לכן, חייבים להוסיף 300 ניידות ו-300 שוטרים כבר היום כדי לצמצם את תאונות הדרכים ולהחזיר את הבטחון למשתמשי הדרך".