קסטיאל בבית המשפט, ארכיון
אלון קסטיאל בבית המשפט | צילום: פלאש 90, חדשות

בית משפט השלום בתל אביב האריך הבוקר (רביעי) בשמונה ימים את מעצרו של איש הנדל"ן אלון קסטיאל שנחשד בביצוע עבירות מין בהן אונס. קסטיאל נעצר אתמול כשלושה שבועות לאחר שנפתחה חקירה נגדו, בעקבות תלונה שכבר הוגשה נגדו במשטרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

 בבית המשפט נחשף כי 12 נשים הגישו תלונות נגד קסטיאל. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-12 ימים אולם לבסוף נאלצה להסתפק בשמונה. במשטרה אומרים שבידיהם ראיות שהצטברו, אך קסטיאל טוען מצדו, באמצעות עורכת דינו מיטל דנינו, כי מדובר בעלילה. לדבריו הוא לא כפה עצמו על אף אחת מהנשים וכי בהמשך ילחם על חפותו. 

מנגד, בית המשפט התבסס על מסמכים סודיים שהוצגו בפניו עלי צוות החקירה המיוחד שהוקם במרחב יפתח. בית הדין השתכנע כי יש יסוד סביר לחשד נגד קסטיאל, והחליט להאריך את מעצרו. בשלב הבא, יצטרך קסטיאל בין היתר להתעמת עם חלק מהמתלוננות, שכבר טענו כי יסכימו לעשות זאת.

"הרגשתי מובכת"

לפני כשלושה שבועות פתחה משטרת מחוז תל אביב בחקירה נגד קסטיאל, לאחר שאחת הנשים שטענותיה נגד קסטיאל נחשפו על ידי אתר "המקום הכי חם בגיהנום", החליטה להגיש תלונה במשטרה. לאחר שהגישה את התלונה, המליצה האישה לנשים נוספות שטענו כי הותקפו על ידי קסטיאל להתלונן נגדו.

"הוא בא לאסוף אותי אחר הצהריים ולקח אותי למקום אחר ממה שדיברנו עליו, היו שם הרבה ידוענים, הרגשתי מובכת", סיפרה המתלוננת בעדותה. "הוא התחיל לקנות לי משקאות, היה מאוד נדיב. המשכנו למקום אחר, והתחלתי להרגיש ערפול ולא של אלכוהול. אני אדם שתמיד בשליטה מוחלטת, ומצאתי את עצמי מעורפלת ועם בלקאאוטים. ואז הוא נישק אותי. שיתפתי פעולה, לא הייתי במצב להתנגד".

משם, לטענתה, המשיכו השניים לדירתו של קסטיאל. "אני לא זוכרת איך הגענו, שם יש לי את הבלקאאוט הכי גדול, שאני לא יודעת כמה זמן הוא נמשך, אולי אפילו איבדתי הכרה. לא זוכרת שהגעתי אליו הביתה, לא זוכרת שעליתי, שנכנסתי בדלת, בטח לא שהתפשטתי או שעשיתי איתו שום דבר מיני".

בעקבות הקריאה, העידו נשים נוספות נגד קסטיאל בגין הטרדות ותקיפות מיניות שביצע לכאורה במועדונים בתל אביב. עדות אחת וקשה במיוחד פורסמה על ידי אישה שטוענת כי קסטיאל קיים עמה יחסי מין כשהייתה מחוסרת הכרה. "לי זכור מין די אינטנסיבי בשולחן ובמרפסת", כתבה האישה לקסטיאל בהודעה. "הייתי מאוד שיכורה והזיכרון נמחק לי. בכיתי".

קסטיל מצידו הגיב להאשמות לאחר פתיחת החקירה והחיש את כל המיוחס לו. "רצחו אותי, לקחו לי את החיים. האמת תצא לאור", אמר קסטיאל. לדברי המשטרה, קסטיאל חשוד כי ביצע את העבירות לכאורה במהלך השנים האחרונות.