אחת המשאיות השרופות
אחת המשאיות השרופות | צילום:

סדרת הצתות בירושלים: במהלך הלילה (שישי) השתלטו לוחמי האש מ"כבאות והצלה" מחוז ירושלים על שלוש שריפות של משאיות מסוג "ביובית" ברחבי העיר. על פי הממצאים מדובר בהצתות והנסיבות כעת בחקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הלילה בסביבות השעה 00:55 התקבל דיווח בחדר המבצעים של כבאות והצלה תחנת ירושלים, על שריפת משאית מסוג ביובית בשכונת שייח ג'ראח במזרח העיר. למקום הוזנקו צוותי כיבוי שהשתלטו על הלהבות ומנעו את התפשטותן לרכבים ומבנים סמוכים.

בעוד הצוותים פועלים לכיבוי שריפת המשאית, התקבל דיווח נוסף על שריפת משאית נוספת מאותו הסוג באזור שכונת ארמון הנציב. לוחמי אש נוספים שהוזנקו למקום, השתלטו גם על שריפת המשאית הזו.

בזמן שלוחמי האש היו בשלבי כיבוי סופי של שתי המשאיות, בסביבות השעה 02:05 הוזנקו צוותי כיבוי נוספים לשריפת משאית נוספת, ביובית אף היא, באיזור תעשייה עטרות הסמוך לשכונת נווה יעקב. גם שם, פעילות מהירה של הצוותים בהשתלטות על הלהבות מנעה את התפשטותן.

חוקרי כבאות והצלה שפעלו בכל זירות השריפה הגיעו למסקנות ראשוניות, בהן נקבע כי מדובר בהצתה. בנוסף פעלו החוקרים לאתר ממצאים בשטח ולקבוע כיצד הוצתו המשאיות. בסיום פעולות החקירה, יועברו המסקנות והממצאים לידי האגף המשפטי של כ"כבאות והצלה" מחוז ירושלים ולידי משטרת ישראל.