"ההחלטה מעלה סימני שאלה כבדים" (צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
מנדלבליט. "הגיע מידע חדש" | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנלדבליט, אומר היום (חמישי) כי הוא אינו שולל פתיחת חקירה פלילית בפרשת הצוללות. "כולם שווים בפני החוק", אמר מנדלבליט בפתיחת כנס שנת המשפט של מחוז חיפה בלשכת עורכי הדין והפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה, "החלטתי על פתיחה בתהליך בדיקה בעקבות מידע חדש שקיבלתי מראש אגף החקירות במשטרה ניצב מני יצחקי - אם הבדיקה הזו תגלה שיש חשד סביר לביצוע עבירה פלילית, נעבור לחקירה פלילית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול הורה מנדלבליט על פתיחת בדיקה בפרשה "בעקבות מידע חדש שהתקבל מהמשטרה, וכן התפתחויות נוספות בנושא". במקביל, נודע לחדשות 2 כי הבדיקה אינה עוסקת בראש הממשלה נתניהו אלא בפרקליטו, עו"ד דוד שמרון, שאמר אמש: "אני סמוך ובטוח כי לאחר שהדברים יבדקו על ידי גורם מקצועי אובייקטיבי, יתברר אחת ולתמיד שלא נפל כל דופי בפעולותיי ושהכול נעשה בהתאם לדין ולהסדר ניגוד העניינים. מובן מאליו שאשתף פעולה עם גורמי הבדיקה ככל שאדרש".

דוד שמרון. ארכיון (צילום: בן קלמר / פלאש 90, חדשות)
עו"ד דוד שמרון | צילום: בן קלמר / פלאש 90, חדשות

רק בראשית השבוע, בתדרוכים מלשכתו של היועץ והודעה מפורטת של משרד המשפטים נאמר כי התקיימה ישיבה רבת משתתפים רבי דרג, בה הוחלט שאין מקום לערב את המשטרה. גם אתמול התקיימה ישיבה רבת משתתפים, אבל הפעם היה נוכח בה גם ראש אגף החקירות, ובתומה הוציאו הודעה שמנדלבליט מורה על קיום בדיקה. ההודעה אף פירטה כי הגיעו ללשכת היועץ חומרים חדשים שנאספו והגיעו למשטרה בימים האחרונים.

הבדיקה לא נוגעת לראש הממשלה ישירות אלא לדרגים נמוכים יותר, ובעיקר לפעילות של שמרון ואחרים בכל הקשור לכלי שיט, בכלל זה גם הצוללות וגם כלי שיט שנועדו לאבטח את אסדות הגז. ברשות מנדלבליט היה מידע ראשוני שלא הבשיל, והיום הביא ראש אגף החקירות מני יצחקי מידע נוסף שהפך את העניין למחייב חקירה.