מעצרו של בסאם אלסייד, קבלן העפר בן ה-33 מהיישוב חורה, שתועד הופך רכב של אנשי ההוצאה לפועל שהגיעו לגבות ממנו חוב הוארך היום (רביעי) בארבעה ימים. בתחילת החודש הבא אמור היה הקבלן לרצות עונש מאסר על עבירות אלימות אחרות וכעת הוא חשוד גם בסיכון חיי אדם ובנהיגה ללא רישיון להפעיל טרקטור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיון בבית המשפט השלום בפתח תקווה דחה אלסייד את ההאשמות המיוחסות לו והכחיש את המעורבות שלו באירוע שתועד בסרטון. "אני לא קשור לאירוע, ולא אשם חס וחלילה. אני מכיר את האירוע מהתקשורת בלבד. מה שראו בסרטונים בפייסבוק זה אני? אם זה הייתי אני זה לא היה נגמר בצורה כזאת. אם הייתי שם זה היה נגמר בצורה יותר יפה ומכובדת".

מתוך התיעוד בסרטון
מתוך התיעוד בסרטון | צילום: חדשות 2

מעצרו של אלסייד התאפשר לאחר מצוד של חמישה ימים עד שאותר באזור סירקין בפתח תקווה. עורך דינו, אילן אזולאי, אמר בדיון הבוקר כי "בצילום רואים בן אדם שהלקוח שלי טוען שזה לא הוא. זה מישהו שדומה לו ומכאן הגיעו לכלל מסקנה שהוא החשוד המרכזי".

בתיעוד שפורסם נראים נציגי חברת קבלן מטעם ההוצאה לפועל, שהגיעו לאתר בנייה על מנת לגבות מאלסייד כסף. בהתחלה הוא ניסה למנוע מנציגי ההוצאה לפועל לנסוע מהמקום. אך נציג אחר של ההוצאה לפועל התערב וייתכן שאף הלם בקבלן, שמצידו לא נותר חייב - הוא נכנס לטרקטור והפך את מכוניתו של אחד מאנשי ההוצאה לפועל, כך על פי החשד.