השופט בדימוס יצחק כהן (ארכיון)
מסתמן הסדר טיעון. יצחק כהן | צילום: אתר הנהלת בתי המשפט

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד השופט בדימוס יצחק כהן בגין הטרדה מינית. במסגרת הסדר טיעון שהוגש לבית המשפט אך טרם אושר, כהן יודה בהטרדה מינית של עוזרת משפטית בלשכתו אך לא יורשע וייגזרו עליו רק עבודות שירות לתועלת הציבור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

יצחק כהן, נשיא בית המשפט המחוזי לשעבר בנצרת, שנכלל בעבר גם ברשימת המועמדים להתמנות לשופט בבית המשפט העליון, צפוי להודות במסגרת הסדר טיעון מקל רק בעבירה של הטרדה מינית. עוד סוכם כי המדינה תבקש להטיל על כהן עונש של שירות לתועלת הציבור וכן פיצוי למתלוננת בסך 2,500 שקלים.

בנוסף, לפי ההסדר, התביעה תסכים לאי הרשעה, בכפוף להמלצת שירות המבחן. המו"מ להסדר התנהל בין פרקליטיו, עו"ד רועי בלכר ומשה מזור, אל מול פרקליטות מחוז מרכז. בשל רגישות ההסדר, הוא הועבר לאישור היועמ"ש מנדלבליט.

על פי כתב האישום המתוקן, תיארה עובדת בית המשפט כי השופט הכניס את היד מתחת לחולצתה ונגע בגבה. על פי הכתוב, העוזרת הרגישה מבוכה, לכן התחילה לדבר על חתונתה הקרבה.

עו
עו"ד רועי בלכר | צילום: חדשות 2

בספטמבר האחרון הודיעו נציגי פרקליטות מחוז מרכז לבאי כוחו של כהן על החלטת היועמ"ש הנוכחי מנדלבליט להעמידו לדין, לאחר שקיבל את המלצת פרקליט המדינה בנושא. העבירות שמיוחסות לכהן בוצעו לכאורה כלפי עובדת מערכת בתי המשפט - אישה ששימשה כעוזרת האישית של כהן. העמדתו לדין של השופט כהן התאפשרה לאחר חקירה מאומצת ביחידת הארצית לחקירות הונאה.