רופא חשוד בביצוע אונס (אילוסטרציה)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

המשרד לביטחון הפנים יבדוק את התנהלות המשטרה בחקירת הגניקולוג החשוד בתקיפה מינית, לאחר שבמסגרת החקירה נשלחה סוכנת סמויה לעבור טיפול אצל הרופא החשוד ונחשפה לאפשרות של תקיפה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במטרה להפליל את הרופא הבכיר ולייצר נגדו תשתית ראייתית שתוביל להעמדתו לדין, התבקשה סוכנת משטרה להגיע לטיפול אצל הרופא כדי לבדוק האם יתקוף גם אותה מינית - שיטת חקירה שלכל הפחות ניתן להגדיר כשנויה במחלוקת.

בסוף השבוע פנתה חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) במכתב למשרד לביטחון פנים בדרישה לבדוק את הצעד החקירתי החריג. "אבקש לדעת מדוע עבור הוכחת אינוס נדרשו שוטרות לחוות בעצמן פגיעה מינית", כתבה.

אין תמונה
דרשה בדיקה. ח"כ רוזין

"לא יכול להיות שמעמידים שוטרות ביודעין בפני פגיעה מינית כדי להוכיח שאדם הוא אנס", הוסיפה רוזין. "למרות הקושי החקירתי בהוכחת המעשים, השימוש בשוטרות הוא זילות גופן של נשים. יש לכך השלכות רגשיות ונפשיות שאין להן הצדקה".

במשרד לביטחון הפנים אמרו הערב (שני) לחדשות 2 שגורם מקצועי בלשכת השר יבדוק את הנושא, ישוחח עם קציני החקירה ויבקש פרטים נוספים על החקירה כדי להבין את הרקע להחלטה וכדי לקבוע האם הצעד היה נחוץ.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "המשטרה משתמשת באמצעים שונים ומבצעת פעולות שונות על מנת לגבש תשתית ראייתית. אין בכוונתנו להיכנס לפרטים".