המצב הביטחוני גורם למתיחות עזה בעיר מעורבת נוספת בישראל: מעל 100 בני אדם הפגינו היום (שבת) בשעות אחר הצהריים בכיכר ביאליק ברמלה. ההפגנה תוך זמן קצר יצאה משליטה - דבר שדרש את התערבות כוחות הביטחון. זמן קצר לאחר מכן נרשמו מהומות אלימות גם בעיר נצרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברמלה מדובר היה בהפגנה ספונטנית ולכן גם לא חוקית. תחילה המשטרה הסכימה לאפשר לתושבי העיר להביע את מחאתם, אך תוך זמן קצר החל יידוי אבנים לעבר הכוחות. השוטרים פעלו על מנת לפזר אותם בכוח, כעשרה בני אדם נעצרו ונלקחו לתחנת המשטרה.

ההפגנה נרגעה לזמן קצר, אך תוך דקות התחדשה המחאה. מדובר בסנונית ראשונה להפגנות בעיר בעקבות גל הטרור הנוכחי, לאחר ימים מתוחים שבהם נרשמו הפגנות גם ביפו, בחיפה, בנצרת ובמזרח ירושלים.

עשרה נעצרו, ההפגנה ברמלה
עשרה נעצרו, ההפגנה ברמלה | צילום: Yaffa48.com

בשיחה עם חדשות 2 סיפר יואל לביא ראש עיריית רמלה: "המשטרה השתלטה על המצב, אחנו מנסים ללמוד מי עומד מאחורי ההפגנה הזו. ההנהגה המקומית הערבית בעיר התנגדה לכל פעולה כזו, נלמד את הפרטים ונפעל להרגעת המצב". 

"בעיר לאורך שנים ארוכות יש דיאלוג קבוע עם ההנהגה הערבית הם משולבים בכל קבלת החלטות בעיר ומסתייגים מכל פעולה שמפרה חוק וסדר", הוסיף ראש העיר. "העצורים הם צעירים סביב גיל 17, ייתכן שמדובר באנשים מחוץ לעיר".

מעצר בנצרת, היום
מעצר בנצרת, היום | צילום: חדשות 2

זמן קצר לאחר מכן התפתחו עימותים אלימים גם בנצרת. כוח יס"מ הוזעק לעיר והשתלט על מנה מהמפגינים, כ-7 מהם נעצרו. במהלך ההפגנה בעיר יידו צעירים רעולי פנים אבנים וחסמו את הכביש המרכזי בעיר. מדובר ביום שבת שבו נוהגים להגיע לעיר מבקרים ותיירים רבים, אך החנויות נשארו שוממות בעקבות המצב.

בהכנת הידיעה השתתפו ברהנו טגניה, פוראת נסאר ועזרי עמרם.