המפכ
"ריטמן קצין ראוי" | צילום: פלאש 90

אחרי הפרסום כי מפכ"ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו הוקלט בשיחה עם המתלוננת נגד ניצב רוני ריטמן וידע על החשדות נגדו בדבר הטרדה מינית, לפני שמינה אותו למפקד יחידת להב 433, התייחס היום (רביעי) דנינו לביקורת כלפיו. "היה בידיי מידע, אך הוא לא אמור היה למנוע את המינוי, ריטמן הוא קצין ראוי", אמר בריאיון לרשת ב' של קול ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מיניתי את רוני ריטמן מתוך היכרות רבת שנים", אמר המפכ"ל לשעבר. "הייתי מפקד שלו בכמה תפקידים בעבר ואני חושב שהוא קצין טוב, אני חושב שהוא היה ראוי ומתאים". בהתייחסו למידע שהיה בידיו אודות התלונה של הקצינה בחטיבת המודיעין נגד ניצב ריטמן, אמר דנינו: "המידע שהיה בפניי לא היה כזה שהיה צריך למנוע ממני את המינוי ולכן גם היה המינוי. מעבר לזה כל הניסיון לרמוז על מערכות יחסים, שלי עם מי מהמעורבים, עם המתלוננת והאחרים גם זה קשקוש".

דנינו נשאל בריאיון מדוע לא דיווח למח"ש אודות טענותיה של הקצינה על ההטרדות המיניות והשיב: "עם הקצינה היו הרבה מאוד שיחות בנושאים שונים, לא שיחה ספציפית בנושא כזה או אחר. ולכן הדברים היו מאוד כלליים. בשום שלב באירוע נושא החקירה הזאת לא הובא לידיעתי".

ניצב ריטמן פורש מלהב 433
"המינוי - מתוך היכרות רבת שנים" | צילום: חטיבת דובר המשטרה

על יחסיו עם המתלוננת אמר: "יש משהו שנקרא יחסי ידידות. כנראה יש כאלה במשטרה ומחוצה לה שלא מאמינים שיש מערכות יחסים שנובעות מהערכה הדדית, של מקצועיות, של ידידות שאין בה מערכת יחסים רומנטית. ואני אומר כאן בלשון שאינה משתמעת לשתי פנים שלא הייתה שום מערכת יחסים אחרת עם המתלוננת".

הוא הגיב לקריאות של עורכי דינו של ניצב ריטמן לפתוח בחקירת הקשר בינו לבין ראש חטיבת המודיעין תנ"צ גיא ניר והקצינה שהתלוננה והאשים כי כי מנסים לפגוע בו. "כל תפקידם וכל מטרתם זה לנסות לפגוע, ניסו לפגוע בי כל כך הרבה ולא הצליחו, ודאי לא יצליחו אחרי שעזבתי. אני לא אתן לזה, יש את הגופים המוסמכים החוקרים בוא ניתן להם לעשות את עבודתם".

לאחר שאתמול פורסם בחדשות 2 כי לריטמן הוצגה הקלטת שיחה בין המתלוננת לבין דנינו - הבוקר קרא עורך דינו של ריטמן לחקור את הקשר בין דנינו לקצינה. "זאת שיחה מאוד מטרידה", אמר הבוקר עו"ד אופיר סטרשנוב לגלי צה"ל.

"לא ייתכן שמפכ"ל ייפגש כך עם קצינה זוטרה"

"לא ייתכן שמפכ"ל ייפגש כך עם קצינה זוטרה, למה מתנהלת שיחה כזאת בכלל?", הביע סטרשנוב תמיהה. "המתלוננת מסיבותיה לא רצתה שריטמן יתמנה, בהקלטה אין שום רמיזה למעשה מיני. עדותו של דנינו, שבאה לתמוך בטענה על הטרדה בצורה מאולצת, אין לה ערך".

בדבריו התייחס עו"ד סטרשנוב לתמלול השיחה שפורסם בידיעות אחרונות בין דנינו לקצינה המתלוננת, שם נכתב כי המפכ"ל לשעבר עדכן אותה בדבר החלטתו למנות את ריטמן לראש להב 433. "אין שמץ של ראיות נגד ניצב ריטמן ולא יוגש נגדו כתב אישום", הוסיף סטרשנוב. "לתנ"צ ניר (ראש חטיבת המודיעין שהעיד לטובת המתלוננת) יש דם רע מול ריטמן".