וטרינר חשוד שהזמין תקיפת וטרינר אחר
פרשת הווטרינר: וטרינר נוסף נעצר | צילום: חדשות 2

התפתחות בחקירת תקיפת הווטרינר בבית שמש לפני כשבועיים: היום (חמישי) הוארך מעצרו של וטרינר כבן 50, מאזור מטה יהודה, החשוד כי הזמין תמורת תשלום כספי פגיעה פיזית בוטרינר מתחרה, ככל הנראה על רקע יריבות עסקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, לפני מספר שבועות התקשר לוטרינר אדם לאחר חצות, דיווח לו על כלב פצוע במגרש הכדורגל הישן בבית שמש וביקש ממנו להגיע ולטפל בו. הקורבן הגיע מיד למקום, שם פגש בגבר שביקש ממנו להתלוות אליו לתוך מגרש הכדורגל במטרה להראות לו את הכלב הפצוע.

במגרש הכדורגל המתינו רעולי פנים שתקפו את הוטרינר באלימות קשה, פצעו אותו וגרמו לו לשברים בצלעות, ביד ובפנים ונמלטו. הקורבן הצליח להזעיק עזרה והוא פונה לטיפול בבית חולים שם אושפז במשך יותר משבוע.

במהלך תקיפתו, ניסו התוקפים להציג כי מדובר בתקיפה על רקע ניסויים בבעלי חיים, קראו לעברו קריאות כגון "רוצח קופים" ואף הותירו בזירת האירוע מנשרים של "אנונימוס בעלי חיים".

הותקף ככל הנראה כי פתח מרפאה מתחרה

המשטרה פתחה בחקירה ובשל חומרת האירוע הטיל מפקד המחוז את חקירת האירוע על היחידה המרכזית. פעולות חקירה רבות בוצעו לצד פעילות מודיעינית ותוך זמן קצר נעצרו ארבעה חשודים בהם גם חשוד שניסה לצאת מהארץ ונעצר בנמל התעופה בן גוריון.

פעולות חקירה נוספות הובילו לחשוד המרכזי, אף הוא וטרינר באזור מטה יהודה, לגביו עלה חשד כי על רקע יריבות עסקית עם הקורבן, שפתיחת מרפאתו לפני כשנתיים פגעה לכאורה בהכנסות החשוד. עם זאת עדיין נבחן גם ההקשר לניסויים בבעלי חיים.

אתמול הגיעו השוטרים לביתו של החשוד לשם מעצרו וביצעו חיפוש בביתו. הוטרינר שהיה עם בנו מחוץ לבית, ניסה להימלט אל תוך הבית מיד לאחר שביקשו השוטרים לערוך חיפוש, ועלה החשד כי ביקש להעלים ראיות. השוטרים השתלטו על החשוד ובנו, שהחל לתקוף את השוטרים תוך שימוש בגז מדמיע, נעצר אף הוא.