"לא היה לידי אף שומר"
האסיר הנמלט ירון סנקר | צילום:

מבוכה לשירות בתי הסוהר: ירון סנקר, אסיר שנידון לשני מאסרי עולם בעקבות מעשי רצח שביצע הצליח להימלט מכוחות האבטחה של שב"ס ששמרו עליו בבית החולים אסף הרופא שבו היה מאושפז. לאחר מרדף שנמשך שעות הוא נתפס על ידי המשטרה בתחנה המרכזית בבאר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

סנקר אושפז לפני כחודשיים לאחר שהחל לשבות רעב במחאה על תנאיו. הוא הצליח להימלט אמש סמוך לשעה 23:00 מבית החולים, תפס מונית ונסע לכיוון אזור הדרום. הוא אף הצליח להתקשר לאשתו השוהה גם היא בדרום הארץ ולבשר לה שהוא בדרכו אליה.

תחילה הגיע סנקר לראשון לציון ומשם המשיך בדרכו לבאר שבע. בתחנה המרכזית בעיר חשד בו המאבטח שראה את תמונותיו בתקשורת. הוא קרא לו לבדיקה, השתלט עליו והזעיק את המשטרה למקום.

סנקר נחשב לאסיר מסוכן ששימש בעבר כרוצח שכיר עבור משפחת פשע מוכרת מאזור השרון. קצינים בכירים במחוז מרכז אמרו לחדשות 2 כי "מדובר באירוע חמור מאוד. זה מחדל אבטחתי שאסיר רוצח ששפוט לשני מאסרי עולם בורח. אין מצב שיקרה מחדל כזה. הוא אמור להיות מאובטח על ידי האנשים המאומנים של שב"ס. אמורה להיות לשב"ס יחידת עילית שמאבטחת אסירים מסוכנים כאלה".

שבת רעב, אושפז - ונמלט
נידון לשני מאסרי עולם. סנקר | צילום:

מבית החולים אסף הרופא נמסר כי הנוהל במקרים כאלה הוא שהאבטחה היא רק של השב"ס, ואכן מסביב לאסיר שהו כל העת שלושה שומרים. ברגע שנודע על הבריחה, המאבטחים של אסף הרופא סרקו דלת אחר דלת מחלקה אחר מחלקה, והאבטחה בבית החולים תוגברה. גורם בבית החולים מסר כי עברו על כל מצלמות האבטחה ולא מצאו עדות לכך שהאסיר ברח.

״מדובר באירוע חמור ביותר שאסור היה שיקרה", אמר השר ארדן בעקבות המקרה והנחה את שירות בתי הסוהר להקים ועדת בדיקה בדרג בכיר שתבחן את הנסיבות שהובילו לאירוע החמור ותגיש את מסקנותיה תוך פרק זמן קצר.

בהכנת הידיעה השתתפו משה נוסבאום ברהנו טגניה ועזרי עמרם.