ניצב ריטמן
עומת עם עדת ראייה בפעם השנייה, ריטמן (אר | צילום: חדשות 2

מפקד להב 433 ניצב רוני ריטמן נחקר היום (שלישי) שוב על ידי חוקרי המחלקה לחקירת שוטרים. במהלך החקירה עומת ריטמן פעם נוספת עם עדת ראייה, וכן השמיעו בפניו הקלטה בה נשמעה המתלוננת בשיחה בעניינו עם המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוקרי מח"ש השמיעו לריטמן את ההקלטה אותה ביצעה הקצינה שהתלוננה נגדו, בזמן שנפגשה בשעתו עם המפכ"ל לשעבר. במפגש הזה סיפרה הקצינה המתלוננת לדנינו שריטמן הטריד אותה לכאורה.

בנוסף, ריטמן עומת בפעם השנייה עם אחת שוטרת שהייתה עדת ראייה למעשים נגדו. השוטרת טענה בעימות שראתה כי "הוא הלך אחרי הקצינה וניסה לחבק אותה", בעוד שבתלונה המקורית נאמר שהוא משך בזרועה וניסה לנשק אותה.

בינתיים במח"ש מבהירים כי לא השתנתה ההערכה לפיה התגבשה תשתית ראייתית שמבססת את החשדות נגד ריטמן. מנגד פרקליטיו אומרים כי ריטמן משוכנע בחפותו והוא "הולך עד הסוף" בכל הקשור למיצוי החקירה בעניינו.

ראש חטיבת המודיעין הוצא לחופשה כפויה

לאחר שאתמול פורסם במהדורה המרכזית כי ועדה שבדקה את ההתנהלות בחטיבת המודיעין של אגף החקירות במשטרה מתחה ביקורת חריפה על תפקוד הקצינה שהתלוננה נגד ראש להב 433 ניצב רוני ריטמן ועל ראש חטיבת המודיעין שהעיד לטובתה, היום הוצא הקצין, תנ"צ גיא ניר, לחופשה כפויה.

מידע מכפיש על המועמדים הועבר ליועמ
הוציא לחופשה כפויה, אלשיך (ארכיון) | צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

 

ועדת הבדיקה בראשות ניצב דוד ביתן, שמונתה בחודש אוקטובר, הציגה מסקנות ביניים למפכ"ל רוני אלשיך, המצביעות על היבטים חמורים לכאורה בנוגע להתנהלותו של תנ"צ ניר. ממצאי הוועדה מעלים חשד לביצוע עבירות משמעת במגוון תחומים מצד ראש חטיבת המודיעין.

 

לאור הממצאים ומסקנות ביניים, החליט אלשיך על הוצאתו של הקצין לחופשה כפויה, במהלכה יזומן לשימוע בנוגע להמשך שירותו במשטרה. זאת אחת מהחלטותיו הראשונות של המפכ"ל החדש בתפקידו. כמו כן, בתום הבדיקה ועם השלמת המסקנות הסופיות, יועברו כלל החומרים לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים.