החשוד בתקיפת השוטרת יישאר במעצר, אך האם השוטרים פעלו כשורה? בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (שני) ביממה את מעצרו של מנהל הפועל פתח תקווה, עופר צברי, החשוד בדריסת השוטרת נוי זיתון ביום חמישי האחרון לאחר שניסה להימלט מפניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהחלטתו ציין השופט ירון גת כי ישנן תהיות רבות בנוגע להתנהגות השוטרים באירוע וכי יש לבחון אותן. עם זאת, קיים חשד סביר כי צברי ביצע את העבירות המיוחסות לו - ועל כן האריך את מעצרו לצורך המשך החקירה.

החשדות שמייחסת המשטרה לצברי הם תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, סיכון אדם בנתיב תחבורה, חבלה חמורה וסיכון דרכים ונתיבי שיט. בניגוד למה שפורסם תחילה, לחשוד לא מיוחסת עבירת מין מאחר שהנער עמו נתפס ברכב בחניון סמוך למחלף קוממיות בכניסה לבת ים היה בן 17, והיחסים ביניהם בוצעו ככל הנראה בהסכמה.

5 שנות מאסר בפועל. צברי
יישאר במעצר עוד 3 ימים לפחות. צברי | צילום: באדיבות ONEחוקר המקרה אישר היום בבית המשפט שנפתחה חקירה במחלקה לחקירות שוטרים "ש בנוגע להתנהלותם של השוטרים באירוע וסיפר שכתוצאה מהירי בו פתחו השוטרים, נפגעו שלוש מכוניות. סניגורו של צברי, עורך הדין משה יוחאי, ניסה להוכיח כי בדקות הראשונות של האירוע, בהן נשלף הצעיר מרכבו של צברי, השוטרים כבר ידעו כי ככל הנראה שלא בוצעה בו עבירת מין.

עו"ד יוחאי ביקש לדעת מתי בוצע הירי כלפי רכבו של צברי - לפני הפגיעה או אחריה. הטוען המשטרתי מסר בתגובה כי המקרה מצוי בחקירת מח"ש וכי הוא לא יכול להתייחס לכך.

נדרסה ונפצעה. נוי זיתון
נדרסה ונפצעה. נוי זיתון | צילום: פייסבוק משטרת ישראל

שי הס, שהיה שוער הפועל פתח תקווה במשך שנים רבות, הגיע לדיון והביע תמיכה בצברי: "אם עופר היה אכן פוגע בשוטרת, הוא היה הראשון שעוצר ומגיש לה עזרה".