מאות אלפי נשים נפגעו. ארכיון
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

בית משפט השלום בת"א שחרר היום (שישי) בתנאים מגבילים ממעצר את הסקסולוג החשוד בעבירות מין ומס. הוא שוחרר בשל קושי ראייתי להוכיח את עבירות המין והתיק הועבר לפרקליטות להחלטה, והחקירה ברשות המיסוי עודנה מתנהלת. צו איסור פרסום מוטל על שמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה, שהתבצעה בהסכמת המשטרה, באה לאחר שרק לפני יומיים בית המשפט האריך את מעצרו בחמישה ימים. הוא נעצר בחשד שהטריד מינית עובדת בקליניקה שלו. בנוסף הוא חשוד כי ביצע עבירות מס והעלים כמיליון שקלים. בבית המשפט הוא דחה את הטענות והאשים את העובדת בניסיון גניבה ממשרדו.

"אנחנו מתחילים להתעורר מהחלום המסויט שנקלענו אליו", אמרה אישתו של הסקסולוג בתגובה. "כמו שאמרתי מהרגע הראשון, מדובר בעלילת שווא, של עובדת שנתפסה בגניבה. אני המומה מהקלות האכזרית שבה יכול אדם מן היישוב למצוא עצמו כלוא מאחורי סורג ובריח. אנחנו מתכוונים בימים הקרובים להרכיב מחדש את פיסות חיינו כך שנוכל לחזור לשגרה המבורכת".

עורכי הדין ירון לונדון ועופר נחמני, שמייצגים את הסקסולוג אמרו בתגובה כי "כבר מלכתחילה נראתה תלונת העובדת כתלונה מופרכת לחלוטין, לאחר שהוגשה רגעים לאחר החלטת מרשי לפטרה ממקום עבודתה לאחר שנתפסה בגניבה ובמעילה בכספים".

השניים טענו כי מדובר בלא פחות מעלילת דם המוכיחה כמה בקלות ניתן להרוס חיים של אדם ולמחוק קריירה מפוארת ושם טוב. "אנו מודים למפלג הונאה תל אביב על כך שעבד ביעילות, חריצות והגינות ושחרר את מרשנו מוקדם מהצפוי", ביקשו לציין.

"היא פוטרה ולכן התלוננה"

הפרשה החלה לאחר שתלונה הוגשה נגד הסקסולוג לפני מספר ימים. המתלוננת, אישה בשנות השלושים לחייה, הגיעה לתחנת המשטרה מלווה בעו"ד אורית חיון המייצגת אותה. לחוקרים סיפרה כי הרופא הטריד אותה מספר פעמים בקליניקה הפרטית שלו. עוד סיפרה במשטרה כי הוא ניצל את יחסי המרות ביניהם ואף הפעיל נגדה כוח.

בחקירה משתתפים גם חוקרי רשות המסים ונבדק חשד לעבירות מסים שהתבצעו בקליניקה שלו. המתלוננת ששימשה כמנהלת הקליניקה, עבדה במקום במשך שלוש שנים. היא נשואה עם ילדים ולטענתה, היו מספר אירועים בהם הטריד אותה. הפעם האחרונה הייתה לפני כשבועיים, ומאז לא חזרה יותר לעבודתה.

בחקירתו טען הסקסולוג כי העובדת התלוננה לאחר שפוטרה מכיוון שגנבה לדבריו טלפונים סלולריים וטאבלט ממשרדו. עוד הוסיף בחשוד כי העובדת הייתה מתחזה בשיחות טלפוניות והתנהלותה גרמה לפיטוריה. כמו כן הוא ציין כי כל היומנים וספרי החשבונות היו אצלה בכל העת.