"זו לא הסתה". התמונות שהופצו ברשת | צילום:

לאחר שהפיץ תמונות של בכירי המדינה עם מדים נאצים באמצעות חשבון הפייסבוק הפיקטיבי "נתן זועבי", הגולש האנונימי משיב לביקורת - ואומר: "זו ממש לא הסתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש (ראשון) הודיע משרד המשפטים כי יחידת הסייבר בלהב 433 תפתח בחקירה בעקבות הפצת התמונות. האלמוני שהעלה את התמונות, והעיד על עצמו שהוא בן 25, כתב בתגובה להודעות שנשלחו לו מעמוד הפייסבוק "כוכבים ברשת": "יצרתי את התמונות כי כואב לי מה שקורה בארץ ואיך פוליטיקאים מפקירים את יהודי ארץ ישראל. שיכאב להם גם קצת כמו שכואב לי".

כשנשאל מדוע הוא חושב שמפקירים את האדמה - הוא אמר: "לא את האדמה, את יהודי ארץ ישראל, בלי יהודים לאדמה לא יהיה ערך".

"ראש האגף לחקירות ולמודיעין הנחה את יחידת הסייבר הארצית לפתוח בחקירה", נמסר בהודעה משותפת למשרד המשפטים ולמשטרה. עם זאת, למרות המסרים החריפים העולים מתוך הכרזות, החשד המיוחס למפיץ או למפיצה האלמוניים הוא לא הסתה - אלא העלבת עובד ציבור.

בתמונות מופיעים בין היתר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, שר האוצר יאיר לפיד, שרת המשפטים ציפי לבני, מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו והשר לשעבר מיכאל (מיקי) איתן. בסמוך לתמונות נכתב: "האנטישמים שמתנגדים למדינה יהודית בארץ ישראל!".

"חציית קו שחור"

השר אהרונוביץ' גינה בחריפות את פרסום הכרזות ואמר כי "מדובר בחציית קו שחור ואני רואה בחומרה רבה את הפרסומים הללו. כולנו זוכרים היטב לאן הובילה בעבר הסתה מסוג זה ועלינו לפעול במהרה למציאת המעורבים בפרסום והבאתם לדין".

עוד הוסיף השר כי "אין לאפשר ביטויי הסתה באינטרנט וברשתות החברתיות, ומחובתנו למגר את האלימות הנפוצה שם. לפני מספר ימים המלצתי בפני ראש הממשלה על שילוב זרועות כל גורמי הביטחון והאכיפה למיגור התופעה. אל לנו כחברה לעצום עין ולאפשר המשך ההסתה והעבריינות ברשת".‎