על עובדה אחת כולם מסכימים: בערב יום חמישי שעבר נמצא עופר צברי, מנהל קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה, עם נער בן 17 ליד בית העלמין בחולון. השתלשלות האירועים הובילה תוך דקות בודדות למרדף משטרתי עם מסוקים באוויר ודיווחים חמים בתקשורת על מצוד אחר פדופיל מוכר. "בתחילת הפרשה הזאת היו לי מחשבות אובדניות, ימים קשים מאוד", הוא תיאר בריאיון בלעדי לחדשות 2. "להיות עצור בתא מעצר לבן אדם נורמטיבי שלא חווה חוויה כזאת מימיו זה כאילו הגיע סוף העולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז ועד היום צברי לא נחשד בשום עבירת מין, אך ממעצר הבית הוא מספר את גרסתו לאירועים, ששונה לחלוטין מהגרסה שנשמעה עד היום: "השוטרים באו, דפקו בחלון, כמה שניות לקח, פתחתי להם את הדלת ואז השוטרת התחילה לצרוח צרחות אימים, ובינתיים גם הילד ירד מהרכב. אני רק מהצרחות נלחצתי, הדלקתי את האוטו והתחלתי לנסוע. נכנסתי ללחץ, לצערי זו הייתה הטעות שלי. אם לא הייתי בורח, האירוע היה נסגר באותו רגע".

"נכנסתי ללחץ". צברי ואשתו, השבוע | צילום:

הנער שהיה עם צברי ברכב כבר יצא. הוא נראה בריא ושלם ולטענתו סיפר מיד לשוטרים שלא בוצעה בו שום עבירה. אך צברי ברח ולמרות שלא היווה סכנה לאיש, את התגובה של השוטרים קשה היה לצפות. "השוטרים הגיעו לכביש כשהם נעמדים מאחורי הרכב והתחילו לירות על הרכב שלי ופגעו גם ברכבים אחרים. השמשה התנפצה, קליע אחר פגע בדלת של הרכב, נתקע שם, בגובה הגוף שלי. הם ירו בין שמונה לעשרה כדורים לדעתי.

המשטרה כבר פתחה בחקירה נגד השוטרים המעורבים שירו בצברי. גם שופט בית משפט השלום הצהיר שעולות תהיות לגבי תפקוד השוטרים באירוע. לפי גרסת המשטרה, צברי דרס את השוטרת. "אני אומר לך שלא דרסתי", הוא טען בתוקף. "אמרתי לשוטרים שאני מוכן ללכת לבדיקת פוליגרף". ביום שני הוא צפוי לסיים את מעצר הבית בתקווה לשוב לכדורגל, לחיי משפחה סוערים פחות, לאלמוניות שנקטעה בכמה דקות.