"אתמול התקשרתי אליו והוא לא ענה לי" - כך סיפרה היום (שישי) רעייתו של עופר צברי, מנהל קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה, שנעצר אמש בחשד שדרס שוטרת, על הרגעים בהם נודע לה על דבר מעצרו. "זה לא היה אופייני. גם כשהוא עסוק הוא חוזר אליי. הוא אבא אחראי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אחר כך ראיתי הודעה ששלח חבר מהלימודים בוואטסאפ בה נכתב: 'מצאו את הפדופיל של פתח תקווה ושמו עופר צברי, הוא עובד בהפועל פתח תקווה'", אמרה רעייתו. "אז נפל לי האסימון לאחר שהוא לא ענה לי".

לדבריה, האירוע היה נמנע אם המשטרה הייתה פועלת אחרת, ולא פותחת לעברו באש. "בעלי הוא לא עבריין", טענה אשתו של צברי. "בעלי הוא אדם נורמטיבי שלא יכול לפגוע בזבוב. הוא לא פגע באיש מעולם. מה, הוא עבריין? מה הוא עשה להם שהם ירו עליו?".

עוד הוסיפה רעייתו של החשוד בדריסה, כי חשה ברע לאחר ששמעה על החשדות המיוחסים לבעלה. "הרגשתי איום ונורא כשאמרו לי שהוא חשוד בעבירות מין", היא סיפרה. "כל הלילה שמעתי את זה, היה לנו קשה לשמוע. הבנות התחילו לבכות. קשה לראות אדם כזה רגיש ועוזר במצב כזה".

זירת הדריסה
זירת האירוע, אמש | צילום: חדשות 2

מעצרו של צברי הוארך ב-4 ימים

מוקדם יותר התיר בית משפט השלום בתל אביב לפרסום כי עופר צברי הוא החשוד בדריסת השוטרת נוי זיתון אמש בבת ים. צברי (54), הוא תושב פתח תקווה ומנהל בקבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה. במהלך הדיון אמר השופט כי מהעדויות שנגבו במשטרה קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לו. עקב כך החליט השופט להאריך את מעצרו של צברי בארבעה ימים. במקביל חל שיפור במצבה של השוטרת זיתון והיא צפויה להשתחרר במהלך היום לביתה.

נדרסה ונפצעה. נוי זיתון
השוטרת שנפצעה, נוי זיתון | צילום: פייסבוק משטרת ישראל

החשדות שמייחסת המשטרה לצברי הם תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, סיכון אדם בנתיב תחבורה, חבלה חמורה וסיכון דרכים ונתיבי שיט. בניגוד למה שפורסם תחילה, לחשוד לא מיוחסת עבירת מין מאחר שהנער עמו נתפס ברכב היה בן 17 והיחסים ביניהם בוצעו ככל הנראה בהסכמה. במהלך הדיון כלל לא עלתה סוגיית המצב האינטימי שבו נתפס צברי.

זיתון (19) נפצעה אמש באורח בינוני לאחר שניסתה למנוע מצברי להימלט. החשוד הצליח להמשיך בנסיעה לנתיבי איילון, ונלכד רק בתום כשעתיים של מצוד נרחב שנערך אחריו, סמוך למחלף חולות. היום חל שיפור במצבה של זיתון והיא שוחררה לביתה.