השופט בדימוס יצחק כהן (ארכיון)
יפרוש מתפקידו. השופט יצחק כהן | צילום: אתר הנהלת בתי המשפט

נחשד בעבירות מין - ויפרוש מתפקידו: נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן, שנחשד בעבירות מין, הודיע לשרת המשפטים ציפי לבני ולנשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, כי יפרוש מתפקידו. עם תחילת הפרשה, הודיעו שרת המשפטים ונשיא בית המשפט העליון על הסרת שמו מרשימת המועמדים לבית המשפט העליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השופט כהן חשוד בהטרדות מיניות ובביצוע מעשים מגונים בנשים שעבדו במחיצתו בשנים האחרונות. בידי המשטרה חמש עדויות, מהן שתיים או שלוש שלא חלה עליהן התיישנות.

אחת העדויות היא של פרקליטה שעבדה במחוז הצפוני, אשר טענה בעבר באוזני מקורביה כי הנשיא כהן הטריד אותה. בהמשך הצהירה שאין בדעתה להתלונן ואף ביקשה ממקורביה שלא יעשו זאת בשמה. היא טענה כי אם תיפתח חקירה היא לא תשתף פעולה, וזו הייתה הסיבה לכך פרקליט המדינה דאז משה לדור הגיע למסקנה שאין להעביר את המידע לחקירת משטרה.

בידי החוקרים תלונות של שתי נשים נוספות המשתייכות למשפחתו של השופט כהן, שטענו כי הטריד אותן מינית וביצע בהן מעשים מגונים לפני כ-20 שנים, אך גם במקרה הזה התברר שבין שתי המשפחות יש סכסוך ועלה חשד כי התלונות הוגשו במסגרת הסכסוך.

רק כאשר התחדשה החקירה והעמיקה, התברר לשוטרים שיש ממש בתלונות הללו, ולמרות שלא יהיה ניתן לעשות בהן שימוש מבחינה משפטית בשל ההתיישנות, אפשר שהן יוכלו להצביע על דפוס פעולה שמיוחס לשופט הבכיר. לפני שלושה שבועות, עומת השופט כהן לראשונה בחדר החקירות עם המתלוננת נגדו.