נתנאל עראמי‏ (צילום: חדשות 2)
נתנאל ערמי ז"ל | צילום: חדשות 2

התפתחות משמעותית בחקירת הרצח של נתנאל ערמי ז"ל: המשטרה ממשיכה לחקור את החשד לפיו ערמי, שנפל מהקומה ה-11 באתר בנייה בפתח תקווה לפני כשבועיים, נרצח על רקע לאומני. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה ועל ההתפתחות בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול כינסה משפחת ערמי מסיבת עיתונאים שבה טענה בנחרצות כי הרקע לרצח אכן היה לאומני. "האבידה והקורבן של נתנאל זה לא קורבן יחיד", אמר אביו שמירר בבכי בפתח דבריו. "זה קורבן ציבור של כלל ישראל. כל יום הם מזנבים בנו. אלו ברכב ואלו בסוסים, פעם זה עם משאית, פעם זה עם טרקטור, משתלחים בילדים, בגני ילדים, זורקים אבנים".

"כל יום הם מזנבים בנו". אביו של ערמי ז"ל (צילום: חדשות 2)
"כל יום הם מזנבים בנו". אביו של ערמי ז"ל | צילום: חדשות 2

גם אמו של נתנאל, מרים ערמי, העבירה את המסר המשפחתי: "בני יקירי נרצח על היותו יהודי ולא בגלל שום דבר אחר. אני קוראת מפה לכל הגורמים האפשריים שישימו קץ לטבח הזה שעושים בנו. אנחנו כמו במטווח. אף אחד לא יודע מי הבא בתור".

"אנחנו דורשים ורוצים שהרוצחים ייתנו את הדין ושהממשלה תגיע כבר למסקנות הנכונות של איך להתנהג עם המחבלים הקטנים האלו שמחבלים בכרמים", קראה האם. "כל פעם עוד אחד ועוד אחד ועוד אחד, בשיטתיות כזו שאין לה סוף. אם לא יהיה עונש מרתיע, ככה זה ימשיך להיות. כל פעם נשמע על פיגוע על רקע לאומני. כל הטיוחים שמטייחים זה לא יעזור. העם שלנו לא מטומטם, ובסוף האמת תצא לאור".

"אנחנו כמו במטווח". אמו ואלמנתו של ערמי (צילום: חדשות 2)
"אנחנו כמו במטווח". אמו ואלמנתו של ערמי | צילום: חדשות 2

"לפני כשבועיים נרצח נתנאל, ומאז ועד עתה לא נוצר שום קשר עם המשפחה מטעם גורמי הרווחה, אף על פי שנתנאל נרצח על רקע לאומני", טען עו"ד חור ניזרי המייצג את המשפחה מטעם ארגון "חוננו". "המשפחה הופקרה. מה שאנו יודעים היום הוא שנתנאל נרצח בגלל היותו יהודי. אנחנו קוראים למשטרה לעשות את כל המאמצים ולעשות מעל ומעבר במקרה הזה כדי להגיע לחקר האמת".

תאונת העבודה התבררה כחשד לרצח

לפני כשבועיים נפל נתנאל רואי ערמי אל מותו במהלך עבודות סנפלינג בבניין רב קומות שנמצא בבנייה. בתחילה דווח כי מדובר בתאונת עבודה, אך ממצאים שנמצאו בזירה העלו חשד כי מדובר ברצח. במשטרה בודקים כעת האם הרקע לאירוע הוא לאומני והאם ערמי נרצח על ידי ערבים. בשלב זה טרם נעצרו חשודים.

ערמי, פועל בניין בן 27 ממושב אחיעזר, עסק בחיזוק ברגים בממ"ד בקומה ה-11 ונתלה באמצעות כבלי הסנפלינג בין שמיים וארץ. חברו שעבד עמו סיפר כי לאחר שסיים את עבודתו וקיפל את כליו, ירד לרכבו על מנת להמתין לערמי. לדבריו, ערמי אמר לו כי עליו לחזק עוד שניים-שלושה ברגים בפתחי האוורור של הממ"ד.

לאחר מספר דקות שב החבר על מנת לבדוק האם ערמי סיים את עבודתו, וכשחזר מצא אותו על הקרקע ללא רוח חיים. צוותי מד"א שהוזעקו למקום החלו בביצוע החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו. לאחר שהתעורר החשד כי מדובר ברצח, הוקם במרחב שרון צוות חקירה מיוחד שבוחן את נסיבות מותו של ערמי.